Zora Olomouc skončila v základní části interligy na šestém místě, mezi českými kluby obsadila místo čtvrté. Cíl v podobě postupu do play-off byl tedy splněn. S tím se však házenkářky z Hané nechtějí spokojit, teď mají chuť potrápit nejlepší tým sezony.

„Most budeme chtít vyřadit. Je to play-off, a proto máme takový cíl. Není o čem uvažovat,“ prohlásil rázně olomoucký trenér Jan Hegar.

Semifinálová série se hraje na dvě vítězství, Zora začíná utkáním na domácí palubovce, čímž je postupová matematika jasná: „Budeme chtít vyhrát domácí zápas a také souboj v Mostě,“ konstatoval Hegar.

Most v letošní sezoně MOL ligy ztratil body jen ve čtyřech utkáních. Zbylých dvacet zápasů Černí andělé opanovali – včetně obou soubojů s Olomoucí.

„V domácím zápase jsme odehráli vyrovnanější partii. Ani ve venkovním zápase jsme však herně nezaostávali,“ řekl trenér Hegar k oběma soubojům. Zora na domácí palubovce prohrála s Mostem 20:24, v nedávném souboji pod Krušnými horami padla 23:31. Výsledek však dle mínění olomouckého kouče trochu zkresluje.

„Soupeř hrál s velkou motivací, protože bojoval o vítězství v MOL lize. My jsme navíc v prvním poločase neproměnili několik vyložených šancí.“

Jedním dechem ale Hegar dodal, že Černí andělé jsou favorité na postup do finále.

„Most je výkonnostně někde jinde než my, ale zápasy v play-off jsou vždycky otevřené. Bude důležité se soupeřem držet krok, uhrát posledních patnáct minut a čekat, jestli se nám pod těmi nervy ukáže nějaká cesta k vítězství,“ hledal recept na soupeře.

SILNÁ STRÁNKA? TÝMOVÝ DUCH

Velkou zbraní olomouckých házenkářek by měla být kolektivní síla a skvělý týmový duch.
„Od začátku na to sázíme. Je to jedna z deviz tohoto družstva. Žádný týmový sport se bez tohoto nedá hrát. Já jsem za to moc rád a holkám děkuji, že se tohle snaží držet,“ dodal Hegar.

PROGRAM SEMIFINÁLE
Sobota 28. 4.: Zora Olomouc – Baník Most (17.30)

Pátek 4. 5.: Baník Most – Zora Olomouc (19.00)

Případný 3. zápas:
Sobota 5. 5.: Baník Most – Zora Olomouc (16.00)

* hraje se na dva vítězné zápasy