Druhou příčku pak stejně jako loni obsadili mladíci z pořádajícího FBS Olomouc.

Pro juniory z hanácké metropole byl turnaj generálkou na duely v nejvyšší KB lize, kterou hraje 24 nejlepších celků v České republice.

Olomoučtí budou působit ve skupině F a první zápas a premiéra ve vyšší soutěži je čeká v neděli právě na půdě jejich přemožitele z turnajového finále.

V boji o zlato na Moravian Cupu si Ostrava připsala výhru 4:2. Domácí debut je pak pro juniory FBS Olomouc naplánován na úterý v Čajkaréně proti mužstvu Torpedo Havířov.

V dorosteneckých kláních pak suverénně a bez ztráty bodu vyhrál tým FbC Aligators z jižní Moravy. Nově hranou kategorii žáků pak ovládl celek z Olomouckého kraje, kterým byl FBC Přerov. V této kategorii se dařilo celkům z regionu, domácí Olomouc získala stříbro a kluci z SK K2 Prostějov byli bronzoví.

Celkově se na turnaji prezentovalo 35 týmů ze 3 států střední Evropy (Česko, Polsko a Slovensko), což značí, že se v Olomouci potkalo přes 500 mladých nadšenců tohoto dynamicky se rozvíjejícího sportu. Odehrálo se 79 zápasů na 3 sportovních halách, ve kterých bylo vstřeleno 368 branek.