Domácí velkoklub šel od začátku do vedení a nakonec povolil hostům uhrát pouhých třináct bodů.

Na začátku druhé sady si náhle o poznání odvážnější Olomoučanky vyzkoušely, jaké to je v Prostějově byť i jen těsně vést, vzápětí však opět prohrávaly 9:14 a zdálo se být rozhodnuto.

Následující výměny ale patřily Univerzitě, která tuto fázi duelu vyhrála 8:2, znovu se ujala nejtěsnějšího vedení, které už však udržela a po výhře 25:23 vyrovnala.

Osmělený hostující tým pak držel s domácími krok do poloviny třetího dějství, závěr ale patřil podstatně zkušenějším Prostějovankám, které díky vítězství 25:17 znovu nalezly ztracený klid, čtvrtý set opět ovládly a po výhře 25:16 a celkově 3:1 potvrdily svou suverenitu.

„Náš výkon nebyl optimální,“ přiznal ovšem trenér Prostějova Miroslav Čada.

„Především ve druhém setu jsme se dostali pod velký tlak na přihrávce. Hodně nám pomohl příchod střídajících Kubínové a Soaresové,“ konstatoval Čada.

Olomouckého kouče Jiřího Teplého potěšil na palubovce českého suveréna i zisk jednoho setu.

„Domácí byli velkým favoritem. My s novým kádrem teprve pracujeme na tom, abychom znovu vybudovali silný tým. V naší hře je stále spousta nedostatků, které se dnes naplno projevily. Potřebujeme dobře servírovat a soupeře tím dostat pod tlak, což se nám povedlo pouze ve druhém setu. Jeho zisk ale považuji za velký úspěch. Domácí neudělali chyby jako my a vyhráli zcela zaslouženě,“ uznal Teplý.

VK Modřanská Prostějov – SK UP Olomouc 3:1 (13, –23, 17, 16)

Nejvíce bodů: Lipicerová-Samecová 19, Artmenková 15, Horká 10 – Vanžurová a Nachmilnerová po 10.

VK Modřanská Prostějov: Horká, Tomašeková, Lipicerová-Samecová, Hrončeková, Smák, Artmenko, libero Chlumská. Střídaly: Kubínová, Soares. Trenér: Čada.

SK UP Olomouc: Chalcarzová, Rutarová, Vanžurová, Honková, Nachmilnerová, Gregorová, libero Maléřová. Střídaly: Halamíčková, Rašková. Trenér: Teplý.