V úvodu to vypadalo, že domácí vysokoškolačky budou plnit jen roli sparingpartnera. Rázem prohrávaly 2:9 a ostřílenému účastníkovi z Ligy mistryň nedokázaly vzdorovat. Jenže domácí v druhé polovině setu začaly riskovat na servisu a Modřanky měly problémy na příjmu. Vysokoškolačky rázem snížily na 17:20.

Žádné drama se ale nekonalo. Prostějovský kouč Miroslav Čada na hřiště poslal Soares s Kubínovou a favorit už nezaváhal. „Pomohlo nám střídání Soares. Družstvo se pak zvedlo,“ pochvaloval si Čada.

Vydařená koncovka však olomoucké volejbalistky povzbudila a na začátku druhého dějství vedly 5:3. Olomoucká naděje však žila jen do stavu 8:8. Potom převzal kontrolu nad zápasem favorit a bez větších problémů získal Český pohár.

„Dařilo se nám na konci prvního a začátku druhého setu. Pak jsme se ale dostali pod tlak. Projevila se větší kvalita soupeře,“ přiznal olomoucký kouč Jiří Teplý.

Prostějovské volejbalistky tak postoupily do finále Česko-Slovenského poháru, kde ve středu narazí na Doprastav Bratislava. „Už teď se díváme na středu. Program je nahuštěný, ale věřím, že splníme další z našich cílů,“ dodal Čada.

SK UP Olomouc – VK Modřanská Prostějov 0:3 (-20, –15, –15)

Rozhodčí: Kovář, Pavelek. Čas: 63 min.

SK UP Olomouc: Mátlová, Jesina, Sajdová, Gregorová, Viestová, Chalcarzová, libero: Maléřová. Střídaly: Dedíková, Honková, Nachmilnerová, M. Janečková. Trenér: Jiří Teplý.
VK Modřanská Prostějov: Velikiy, Nováková, Tomašeková, Lipicer, Ssuschke, Artmenko, libero: Chlumská. Střídaly: Soares, Kubínová, Bramborová. Trenér: Miroslav Čada.