Nejúspěšnějšími závodnicemi olomoucké výpravy byly dorostenky Kateřina Prchalová

a Petra Grohmannová, které dosáhly na tři mistrovské medaile. Stříbro z dvojky bez kormidelnice doplnily mistrovským titulem na čtyřce s kormidelnicí, kde suverénně zvítězily společně s Terezou Dohnalovou, Lucií Čermákovou a kormidelnicí Kateřinou Hlaváčovou. Pod vedením trenérky dorostenek Daniely Hlaváčové si děvčata doplněná ještě o Helenu Fukalovou a závodnice pražských oddílů VK Blesk a Bohemians vyjela další zlato a mistrovský titul na osmě.

Dva mistrovské tituly přidalo v nabité konkurenci mladší žactvo. Většina posádek se musela do velkého finále probojovat přes rozjížďky a semifinále. Děvčata pod vedením trenérské dvojice Petra Grecmanová – Kateřina Antošová úspěšně bodovala ve všech čtyřech disciplínách, ve kterých startovala. Na skifu mladších žaček se dařilo Adéle Truhlářové, která prošla do finále Bez porážky a vítězně projela cílem i zde, za což jí náleží zlatá medaile i mistrovský titul. Společně s Klárou Grohmannovou, Martinou Bednářovou, Veronikou Chrbjátovou a kormidelnicí Antošovou pak získaly ještě stříbrnou medaili na čtyřce párové.

Zlatá Adéla Truhlářová

Zlatá Adéla Truhlářová

Neztratily se ani Anna Hlaváčová a Adéla Zdráhalová, které společně startovaly na dvojskifu. V silné konkurenci starších děvčat získávaly své první společné zkušenosti na mistrovských závodech a přes rozjížďky se dokázaly probojovat do hlavního finále, kde vybojovaly konečnou pátou příčku. Za zmínku stojí také bojovné výkony Grohmannové K. s Hlaváčovou A., které nastoupily v závodě jedenáctiletých skifařek, kde obsadily bodované čtvrté a páté místo. Bronzovou medaili přidaly starší žačky Nikola Raušová, Kateřina Hlaváčová, Kristýna Spurná a Michaela Kidová na čtyřce nepárové.

Kategorie mladších i starších žáků úspěšně vede trenérské trio Blanka Vařeková, Martina Herzánová a Vladimír Slavík. Mladší žáci získali dvě medaile, z toho jednu zlatou a jednu stříbrnou. Téměř bezkonkurenční byla čtyřka párová Jiří Vaněk, František Hrubý, Viktor Červinka, Lukáš Kaleta a kormidelník Ondřej Kuzník, kteří nedali soupeřům šanci a společně se zlatými medailemi slavili svůj první titul mistrů republiky. Hrubý s Vaňkem doplnili svoji sbírku o stříbro z dvojskifu.

Mladší žáci

Mladší žáci

Starším žákům se nejlépe zadařilo na čtyřce nepárové. Eduard Sklenář, Jakub Kuchař, Radim Blažek, Eduard Bezděk a kormidelnice Antošová přešli přes rozjížďky i semifinále a ve finále A jim náležela nepopulární čtvrtá příčka.

Jediným zástupcem dorostenců byl Michal Kluka, který spolu se závodníky z Otrokovic a Brna zasedl do osmy, a vybojoval bronzovou medaili.

Veslařský klub Olomouc

Veslařský klub Olomouc
osma

Osma