Miroslav Müller v Kolíně završil úspěšnou sezonu.

„Letos nebyl ani jednou poražen,“ upozornil trenér Jiří Kaňkovský.
K závěrečnému závodu tak nastupoval v roli největšího favorita, kterou potvrdil. Tentokrát ale musel bojovat s Danielem Mrázem.

„Jsem strašně šťastný a jsem rád, že jsme jeli jen dvě kola. Dan měl velký tah, měl jsem práci mu uviset. Nastoupil jsem před posledním pískem a udržel mírný náskok,“ řekl pro cyklokrosový web.

Spokojený byl i druhý Mráz.

„Konečně jsem si to mohl s Mirkem rozdat. Vždycky se mi něco přihodilo. Za druhé místo jsem nesmírně rád, takže jsem si poslední závod patřičně vychutnal,“ zhodnotil zisk stříbrné medaile Mráz.

V kadetech o titulu rozhodoval až poslední okruh. Po chybě Šulce si pro prvenství dojel Zatloukal před Fialou.

„Ze začátku nám ujel Matyáš, potom jsme s Davidem spolupracovali a dotáhli ho. V posledním kole udělal David chybu a udělali se rozdíly. Na delší rovince jsem si vypracoval náskok, který jsem si už pohlídal až do cíle,“ popsal svou vítěznou jízdu Zatloukal.

„Je to skvělé. Navíc celkově vyhrál i Toi Toi Cup. Výkony z celé sezony spěly k tomuto výsledku,“ řekl manažer Kolárny Roman Brandýs.

Pro mladé cyklisty již cyklokrosová sezona skončila, olomoucká stáj však bude mít jednoho zástupce na šampionátu Elite. „Je to junior Jakub Říman, který patří mezi nejlepší ve své kategorii,“ dodal Roman Brandýs.

Výsledky mistrovství republiky v cyklokrosu Mladší a starší žáci: 1. Mirek Müller (Mapei Kaňkovský), 2. Daniel Mráz (TJ Uničov), 3. Adam Seeman (Stadion Louny).
Kadeti: 1. Jan Zatloukal (Cyklo team Kolárna), 2. Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo team Tábor), 3. David Šulc (Ivar CS Author team).

František Jura
Asi to tak Moravě vyhovuje, řekl Jura. Protivník Zlámal jej porazil o tři hlasy
Jakub Galvas
Vánoce za mořem. Jakub Galvas odlétá s dvacítkou na mistrovství světa