Čerstvě osmnáctiletý borec se zúčastnil osmičlenné pyramidy ve váze do 71 kg na galavečeru Fusion Fight Night v Brně. Ten, kdo chtěl tuhle pyramidu vyhrát, musel absolvovat tři zápasy (každý 3 x 3 minuty) anebo zápasy zvládnout rychleji s minimálními pauzami mezi boji.

Čtvrtfinále: Guba vs. Ficek (Boxerňa Žilina)

V prvním zápase byl soupeřem olomouckého borce nebezpečný mistr Slovenska v kickboxu. „Začátek byl opatrný. Potom ale Štěpán zvýšil tempo, tlačil soupeře a byl lepším borcem. Ve druhém kole stupňoval tlak, soupeř byl v klinčích a v problémech. Padesát sekund před koncem kola ho Štěpán loktem poslal do počítání. Třetí kolo už bylo na jednu branku. Po třetím počítání rozhodčí ukončil zápas a Štěpán postoupil do semifinále,“ popisoval trenér Tomáš Musil.

Semifinále: Guba vs. Lengál (RT Znojmo)

Třicetiletý soupeř Vladimír Lengál byl největší favorit pyramidy, i když neměl příliš zkušeností s muay thai. Sto třicet zápasů v boxu a dvacet v kickboxu však hovoří za vše. „První kolo bylo pro Štěpána. Ve druhém kole jej ale Lengál trefil tvrdým zvedákem a poslední minuta byla pro Štěpána bojem o přežití. Naštěstí to ustál a během pauzy jsme ho dali dohromady. Poslední kolo slibovalo obrovskou válku. Štěpán tlakem, koleny a lokty ubojoval zápas a vyhrál na body,“ radoval se trenér z postupu svého svěřence do finálového zápasu.

Finále: Guba vs Fleischer (Jetsaamgym Brno)

Ve finále proti sobě stanuli mladí bojovníci, oba muay thai styl. „Fleischer byl na tuhle váhu vysoký. Paradoxně tohle ale Štěpánovi sedí nejvíce. Po první oťukávací minutě začal Štěpán válcovat svého soupeře v klinči. Vydržel to vlastně celý zápas a vyhrál celou pyramidu. Jak jsem mu říkal v poslední pauze před třetím kolem finálového zápasu – stává se králem králů. Soupeř ve finále byl ale velice šikovný, měl krásný thajský styl,“ ocenil trenér Tomáš Musil.

BARTONĚK OKUSIL POCIT VÍTĚZSTVÍ

Petr Bartoněk po čtyřech porážkách zvládl MMA zápas na akci GCF 48:Big CAGE 6 Ostrava ve váze -77 kg.

Soupeřem mu byl Marek Taraba z Penta Gym Praha.

„Petr nastoupil v barvách Muay Thai Olomouc ve spolupráci s naším spřáteleným klubem BJJ Draculino Olomouc, kde se věnoval práci na zemi. I když normálně chodí do zaměstnání, kde pracuje pouze noční směny, dokázal během měsíce shodit 19 kg do zápasu a skvěle připravit. Hlavní je, že to předvedl i v samotném zápase. Petr vyhrál GnP (Ground and Pound) po čtyřech minutách boje. Uvidíme, jak to bude s Petrem dál. Věřme, že se udrží na vítězné vlně,“ chválil trenér Musil dalšího olomouckého bojovníka.