Trenér Benáček nemohl v posledním utkání před play-off nasadit dvojici Močnik-Fuller, ale i tak dokázal jeho tým tažený výkony mladých hráčů z lavičky odehrát kvalitní zápas.

„Nikdy nemohu být spokojený po prohraném utkání, ale mám obrovskou radost z toho, jak se prosadili mladí čeští kluci. Dnes večer mohou spát dobře,“ usmíval se trenér Olomoucka.

V úvodu utkání drželo Olomoucko favorita maximálně na rozdílu deseti bodů, ale v závěru druhé čtvrtiny Nymburk svůj náskok navýšil. Později se Nymburk dostal do vedení o dvacet pět bodů, ale motivovanější hráči Olomoucka v závěru snížili na konečných 79:90.

„I když jsme prohrávali o více než dvacet bodů, nevzdali jsme to. Kluci odehráli dobré utkání hlavně v obraně. Z obrany pak vycházely dobré útoky, hlavně na Jirku Dědka a Františka Váňu. Skvělé utkání odehrál na pozici rozehrávače místo Močnika také Goga,“ chválil mladíky kouč Benáček.

Mladíci se trefovali z dálky

Trenér soupeře Oren Amiel pak vyzdvihl výkony hanácké trojice Váňa, Sehnal a Dedek.

„Mladí hráči soupeře se trefovali hodně z dálky. Ve finále jsem ale spokojený. Vyhráli jsme a před play-off se nikdo nezranil,“ prohlásil po posledním utkání nadstavby izraelský trenér Nymburku.

Jeho protějšek Benáček si pochvaloval především fakt, že se jeho tým dokázal popasovat s nejlepším týmem soutěže i bez slovinského rozehrávače Močnika a Američana Fullera.

„Hráli jsme bez dvou našich motorů. Navíc ani Čohadarevič a Mitchell neměli svůj den. Takže to táhli celou dobu čeští kluci, kteří se velkého soupeře nelekli. Myslím, že diváci mohli být spokojeni,“ těšilo kouče Olomoucka.

Na halu jsme si už víc zvykli

Jeho hráči se tentokrát lépe vyrovnali s prostředím olomoucké Čajkarény, která není jejich tradičním domovem.

„Už jsme si na tu halu víc zvykli. Ze srandy nám říkali, že jsme také hosté, ale už to bylo lepší,“ cítili křídelník Olomoucka František Váňa.

V play-off jeho tým narazí na Opavu, se kterou se kromě čtyř ligových utkání potkal i v poháru. Opava bude favoritem, byť Olomoucko ve většině vzájemných duelů odehrálo vyrovnané partie.

„Nejsme bez šance, i když je to pro nás nepříjemný tým. Je tam dvanáct hráčů, kteří běhají a střílejí trojky. Ale věřím, že se uzdraví Močnik s Fullerem a že uděláme naše maximum,“ doufá Predrag Benáček.

BK Olomoucko - ČEZ Basketball Nymburk 79:90 (14:23 39:51 56:76)

Nejvíce bodů: Dedek 20, Váňa 16, Sehnal 10, Šepa 9, Čohadarevič 8, Norwa 6, Goga 4, Mitchell 2 - Hruban 24, Pumprla 16, Vyoral 14, Davis 11, Lawrence 6, Barac 5, Peterka, Boháčík, Kříž 4.

Rozhodčí: Kec, Komprs, Pokorný. TH: 14/12:31/23. Trojky: 13:7. Doskoky: 38:44. Fauly: 23:21.