Brněnská přehrada hostila mezinárodní závody kategorií dorostu Cefta. Olomoucké veslařky zde ze dvou startů braly dvě medaile. Posádka čtyřky bez kormidelnice Adéla Zdráhalová, Emma Benýšková, Anna Hlaváčová a Veronika Chrbjátová nedala soupeřkám šanci a zvítězila stylem start – cíl. Po výborném výkonu si odváží zlaté medaile a vítězný pohár.

Na mezinárodních regatách - juniorky

Na mezinárodní regatě - juniorky. Foto: VK Olomouc

Neztratila se ani posádka dvojky bez kormidelnice Tereza Michalčíková s Markétou Zbořilovou, které reprezentovaly ČR jako posádka týmu B. Nebojácným nástupem do závodu vybojovaly bronzovou medaili. V celkovém hodnocení národů zvítězil tým České republiky před Polskem a Maďarskem.

O víkendu závody pokračovaly jako Mezinárodní brněnská regata mládeže a olomouckým závodníkům se opět mimořádně dařilo. Zlaté medaile přebralo celkem osm posádek, což je v konkurenci českých a zahraničních posádek vynikající výsledek.

Dorostenky Zdráhalová, Benýšková, Hlaváčová a Chrbjátová zvítězily s přehledem na čtyřce, což je jejich parádní disciplína. Spolu s juniorkami Kidovou, Bednářovou, Truhlářovou A. a otrokovickou Solařovou si odvezly také pohár pro vítězky osem juniorek. Další vítězství si tyto juniorky připsaly na párové čtyřce a Kateřina Chmelová si ve společenství s Teimerovou z Hradiště odváží zlato z dvojskifu juniorek.

Juniorky Kidová, Bednářová a Truhlářová A. si střihly také reprezentační starty na čtyřkách bez kormidelnice. Každá sedí v jiné posádce. V sobotu zvítězila posádka Michaely Kidové, v neděli Martiny Bednářové. Ze tří čtyřek bude sestavena reprezentační osma pro juniorské mistrovství Evropy.

Eda Bezděk v sobotu zasedl do reprezentačního dvojskifu s Janem Zavadilem a společně si dojeli pro druhé místo. V neděli byl o poznání úspěšnější. Nejdříve skvělým závěrem zvítězil ve dvojskifu s Janem Cincibuchem a potom si připsal vítězství i na párovce.

V neděli panovaly na brněnské přehradě velmi složité povětrnostní podmínky. Vítr a velké vlny komplikovaly závody hlavně závodníkům žákovských kategorií. Nejlépe si s vlnami poradily starší žačky Lucie Truhlářová, Viktorie Krejčí a Klára Šolle, které si dojely ve společenství s Břeclaví pro 2. místo.

Výbornými výsledky z Brna navázali závodníci kategorie juniorů na neméně výrazný úspěch olomouckých reprezentantů na Mezinárodní regatě juniorů v Mnichově, která se konala začátkem května. Zde zářila především párová čtyřka, ve které po boku pražských závodníků usedl i olomoucký Eduard Bezděk. Díky skvělému výkonu se tato sestava stala jedinou českou posádkou, která letos v Německu zvítězila. Na regatě se představila také děvčata Kidová, Truhlářová A. a Bednářová, která startovala v osmě a čtyřkách bez kormidelnice. V jednotlivých jízdách brala čtvrtá a pátá místa.