Soutěž byla rozdělena na čtyři kola, pořádaná v průběhu celé sezony při účasti celkem dvanácti nejlepších družstev z celé republiky. Olomoučtí judisté dali svými výkony a výsledky najevo, že míří na příčky nejvyšší již od prvního kola.

Před čtvrtým a zároveň posledním kolem ztráceli na vedoucí celek Ostravy tři body. Právě Ostrava hostila poslední kolo, a pokud chtěli Hanáci zaútočit na titul, museli vyhrát všechny svá utkání a doufat, že domácí borci klopýtnou ještě v dalším utkání.

Naděje na prvenství se však rozplynula po prohře 2:6 právě s 1. JC Baník Ostrava, a olomoučtí judisté tak byli ve hře o druhé místo.

V ostatních utkáních si však vedli velmi dobře, když porazili Tatran Prachatice 7:0, SJ Litoměřice 5:2, Judoclub Plzeň 7:1 a SKP Judo N. Bydžov 7:1. S celkovým počtem 18 bodů obsadili vynikající druhé místo se ztrátou pěti bodů na mistry republiky.

Za zmínku ale stojí také úspěch jejich mladších kolegů, kteří se zúčastnili mezinárodního turnaje mládeže ve slovenské Galantě, odkud přivezli celkem tři bronzové medaile (Tom Vlach, Tom Kulíšek, Marek Nesvadba) a jeden kov nejcennější (Natálie Reisenauerová).

Sestava JK Olomouc: –50 kg: Beran, –55 kg: Reisenauer, –60 kg: Kašík, –66 kg: Fridrich, Trojnar, –73 kg: Švestka, –81 kg: Jerglík, Hájek, –90 kg: Aga, + 90 kg: Svačina.

Dorostenecká liga

Mezinárodní turnaj mládeže Galanta