Juniorky Olomouce naopak vyhrály dvakrát 3:0 a postoupily na první místo v tabulce o udržení.

SK UP Olomouc - TJ DDM Brno 3:0 a 3:0

Brňankám se letos příliš nedaří a s největší pravděpodobností si zahrají o záchranu. Domácí tým juniorek ovládl dění na palubovce, když jen ve třetím setu musel trochu přitlačit na pilu.
Sety 1. zápasu: 16, 19, 23.

Druhé utkání bylo poněkud vyrovnanější, přesto si olomoucký tým připsal třísetové vítězství a posílil naděje, že si v závěru extraligy zahraje o páté až osmé místo.
Sety 2. zápasu: 20, 22, 22.

Další výsledky: Nový Jičín - Č. Krumlov 2:3 (-23, 14, 18, -17, -8) a 1:3 (-16, 18, -17, 16). Frýdek-Místek - Slavia Praha 3:1 (17, 19, -21, 22) a 3:2 (-25, -23, 23, 15, 12).

SK UP Olomouc - VK TU Liberec 0:3 a 3:0

Škoda prvního setu, který domácí kadetky prohrály po boji 25:27. Ztráta setu se projevila horší koncentrovaností v dalším průběhu zápasu a porážka 0:3 znamenala, že postup na důležitou čtvrtou příčku se neuskutečnil.
Sety 1. zápasu: -25, -16, -23.

Do druhého utkání vlétly domácí kadetky jako vítr. Libereckým hráčkám dovolily v první sadě uhrát jen dvanáct bodů a vítěznou vlnu nepustily.
Sety 2. zápasu: 12, 19, 17.

Další výsledky: TJ Mittal Ostrava - SG Plzeň 1:3 (22, -18, -22, -22) a 3:0 (13, 26, 18). SG Brno -Olymp Praha 3:1 (-17, 17, 26, 24) a 0:3 (-22, -18, -19).