„Z umístění mám velkou radost," okomentoval svůj další úspěch v minigolfu Pavel Gerža, osmnáctiletý student obchodní školy.

Na mistrovství ČR, které se konalo na olomouckém minigolfovém hřišti nedaleko Korunní pevnůstky bojoval za místní MGC Olomouc.

„V rámci všech kategorií nás tu za místní klub bylo sedmnáct," doplnil mladý minigolfista s tím, že domácí prostředí sebou nese jistou výhodu.

„S hřišti je potřeba se seznámit. Účastníci turnaje sem proto přijížděli i dva dny před vypuknutím mistrovství, aby si jednotlivé dráhy vyzkoušeli. Sám to dělám taky, když hrajeme mimo Olomouc," doplnil. Pavel Gerža začal s minigolfem v osmi letech, přivedli ho k němu rodiče. close Minigolfista Pavel Gerža z Olomouce zoom_in

„Začalo mě to velmi bavit a záhy jsem zkusil i svůj první turnaj ve Šternberku," vzpomíná Gerža a vysvětluje, že podstata minigolfu spočívá v tom, umístit míček do jamky, a to v co nejmenším počtu úderů.

„Maximální počet úderů na jamku je přitom 6 a pokud se do té doby míček do jamky nepodaří dopravit, zapíše si hráč sedmý, trestný úder, po kterém se již musí přesunout na další dráhu," vysvětluje Gerža. Na zmíněném olomouckém turnaji hráli senioři i junioři na dva krát osmnácti drahách.

„Na turnaji byla pro mě obtížná hned druhá dráha, kdy se míček musí dostat do kopce, kde je účko a kde musí míček zůstat. Je to dost o síle a přesnosti," prozradil mistr České republiky v minigolfu. Jednotlivých drah je velké množství a stejné je to i s míčky, ty mají kromě rozdílných barev rozdílné i povrchy.

„Míček si vybíráte podle jeho vlastností, ale někdy je to dost těžké určit, protože je to závislé i na typu hřiště. Každá dráha je jinak křivá," vyvsětlil Gerža, který se na stupních vítězů objevuje často. Student obchodní školy, na kterou by chtěl navázat i vysokou školou, trénuje minigolf třikrát týdně, hrát závodně ten „maxi" golf ho neláká.

„Je krásné hrát golf, ale pro mě to hlavně relax," dodal Gerža, který se rekreačně věnuje též fotbalu a florbalu.