V zápase na první pohled o nic nešlo, protože o mistru ligy bylo rozhodnuto již od minulé neděle. Litovel ale ani přes nevydařený start nechtěla na závěr sezony zklamat.

„Dlouho to byl souboj Litovel versus brankář Babčaník, ze kterého jsme udělali hvězdu. Bylo neuvěřitelné, kolik nám toho pochytal," konstatoval trenér Tatranu Květoslav Kuba. První poločas vyhráli házenkáři Dvora Králové 12:10, ve druhém dějství se ale hostující tým zmáčkl a postaral se o obrat. „Naši fanoušci s námi do Dvora Králové jeli, aby viděli vítězství. I kvůli nim jsme museli zabrat. Na začátku jsme pomalu kombinovali a neproměňovali šance, a to jsme vylepšili. Ve druhém poločase jsme zrychlili a soupeř nám už nestačil," popisoval trenér Květoslav Kuba.

Litovelští házenkáři se dostali až do třígólového vedení, a i když domácí v závěru snížili na rozdíl jedné branky, dva body brali Hanáci.

„Na závěr sezony jsme chtěli vyhrát, abychom ten mistrovský ročník zakončili tak, jak se patří," radoval se litovelský trenér. „Zahráli si všichni hráči, a hlavní je, že se nikdo nezranil," doplnil.

Po zápase už mohla začít první část oslav. Hráči i fanoušci si oblékli trička s nápisem MISTŘI 2013/2014, na řadu pak přišly i vítězné doutníky. „Ty největší oslavy budou ale až v pátek s našimi fanoušky. Ti si to opravdu zaslouží," prohlásil kouč Květoslav Kuba.

Litovelští házenkáři mají za sebou sezonu snů. První ligu vyhráli se ziskem 36 bodů. V jarní části Hanáci doma pouze jednou remizovali – s druhými Strakonicemi – a jedinou prohru si přivezli z Jičína. První ligu vyhráli zcela zaslouženě.

„Je to zásluha hráčů, protože oni si to na hřišti opravdu odmakali. Zapsali se do historie litovelské házené, je to obrovský úspěch," uvedl litovelský trenér Kuba.

Hanáci si vítězstvím v první lize vybojovali možnost zahrát si v příští sezoně extraligu.

„Minulý týden proběhla schůzka s hráči, kteří se jasně vyslovili, že by extraligu chtěli hrát. Teď už záleží především na financích a na drobném posílení kádru maximálně o dva až čtyři hráče. Výbor na to teď má nějaký čas, takže se ještě uvidí," dodal na závěr kouč Litovle Květoslav Kuba.

1. HK DVŮR KRÁLOVÉ – TATRAN LITOVEL 22:23 (12:10)

Rozhodčí: Blanar, Haramul. Branky ze 7m hodů: 1 – 1. Vyloučení: 5 – 4. ČK: Voňka (Dvůr Králové). Diváků: 230.

Dvůr Králové: Babčaník, Šturma – R. Fiedor, Gogolák, Etrich, Kotík 3, Kirschbaum 6, Zelinka 1, D. Fiedor 8, Jůza, Voňka, D. Picha 3, Tomeš 1/1. Trenér: Michal Picha.

Litovel: Novotný, Habermann – Schmalz 3, Kuchař 1, Barabáš 4/1, Číhal 1, Nedoma 2, Hanák 3, Šuba 2, Šmíd 1, Havlíček, Macek 2, Dolák 4. Trenér: Květoslav Kuba.

Další výsledky 22. kolaDukla B – Náchod 34:25, Strakonice – Louny 35:28, Bystřice pod Hostýnem – Chodov 31:18, Karviná B – Nové Veselí 27:26, Jičín B – Bohunice 21:22.

Konečná tabulka

Tabulka