Litovelští házenkáři šli do posledního venkovního zápasu plní sebevědomí - věděli, že splnění cíle už je hodně blízko.

"Chyběl nám bodík. I když se ve Dvoře Králové nehraje lehce, nepřipouštěli jsme si, že bychom mohli prohrát. Šli jsme do toho se sebevědomím a od začátku jsme byli pány na hřišti," pochvaloval si trenér Tatranu Ivo Vávra.

Příležitost znovu dostali i mladí hráči a brankář Adam Pekař (ročník 2001) odchytal druhý poločas. Po jeho konci svítilo na ukazateli skóre 26:31.

"Splnili jsme cíl, jsme vítězové ligy," radoval se kouč Vávra. "Poslední zápas si už budeme chtít užít a samozřejmě udržet domácí neporazitelnost," prohlásil.

První oslavy vypukly ještě na na palubovce, kde se házenkáři radovali s fanoušky, kteří je přijeli do Dvora Králové podpořit. "A v autobuse po cestě domů bylo hodně veselo," usmíval se kouč.

To hlavní ale přijde po posledním zápase sezony proti Jičínu B, který v litovelské hale startuje v sobotu v 17 hodin. "Kluci si ty osalvy užijí naplno až před domácím publikem," plánoval Vávra.

Házenkářský trenér přišel před sezonou na Hanou s jasnou ambicí - vybojovat návrat do extraligy a nejvyšší domácí soutěž si pak také zahrát. "Chystáme se na to a těšíme se. Už delší dobu podnikáme kroky, které vedou k tomu, abychom mohli extraligu v příští sezoně hrát," ubezpečil Vávra.

1. HK Dvůr Králové - Tatran Litovel 26:31 (13:15)

Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Branky ze 7m hodů: 6 - 8. Vyloučení: 7 - 10. Diváci: 110.
Litovel: Juráš, Navrátil, Pekař - Schmalz 9/7, Číhal 3, Hrbček, Hanák 1, Havlíček 3/1, Štencl 9, Piwko 3, Macek 2, Vincour 1, Protivánek, Kuchař. Trenér: Ivo Vávra.