Starší Tomáš usedne do kokpitu formule Van Diemen a mladší Jan pojede ve volné formuli do 1400 ccm s formulí BMW.

Sobotní program se odehrával za ideálních podmínek na suché trati. Jezdci tak mohli v klidu vyzkoušet své první kilometry za volanty svých speciálů.

Jako první vyrážel na trať Milan Kašpárek, jenž má v plánu mimo jiné startovat v závodech mistrovství republiky na okruzích. Testování tak chtěl pojmout jako přípravu na trojici mosteckých závodů, které jsou letos v kalendáři. Hned v úvodu v jedné ze šikan kontaktoval po smyku svodidla a testování s Audi tak předčasně skončilo nejen kvůli nemožnosti opravit vůz přímo v Mostě, ale i kvůli poranění Milanových zad.

„Milan má za úkol se dát do začátku vrchařské sezony do pořádku. První závod Brněnský drak byl zrušen. Uvidíme, jestli se stihne dát do pořádku,“ řekl manažer týmu Karel Kusý.

Honza i Tom vyrazili na okruh s respektem ke svým strojům, který ovšem postupně odpadal. Oba jezdci měli za úkol seznámit se s jízdními vlastnostmi formulí bez hledání jejich limitu, tedy vyvarovat se opuštění tratě.

Tento úkol splnili na jedničku. Jejich výkonnost se postupně během dne zvyšovala a bez zbytečných chyb dovezli obě formule zpět do boxů. Následné vyslechnutí rad a pokynů, analýza dat a videí byla dobrým odrazovým můstkem pro následující nedělní pokračování testu.

Na první část nedělního programu museli mechanici nasadit mokré obutí, protože po nočním dešti nebyla trať ještě zcela suchá. Před oběma piloty tak byla nová výzva v podobě zvládnutí zadního pohonu výkonných a lehkých formulí na mokrém povrchu. I přes opatrnou práci s akceleračním pedálem došlo na trati k několika smykům a hodinám, ovšem bez opuštění tratě.

Mokrý povrch sednul více Tomovi, a tak se snažil svými poznatky pomoci i svému mladšímu bratrovi předáním informací během přestávek na doplnění paliva. Trať postupně osychala, až přišlo na řadu opět suché obutí. V posledních kolech zajeli oba šternberští mladíci svá maxima, a to v téměř shodném čase.

„S mlaďochy jsme maximálně spokojeni. Jsme rádi, že se tak rychle adaptovali na formuli,“ dodal Kusý.

Další program šternberského Ecce Homo Racing Teamu směřuje k testování na brněnském automotodromu v závěru března.