„Řekl jsem, že letos závodit nebudu, ale samozřejmě jsem to nedodržel. Jsem velice spokojený se svými výkony, ale bylo to z mé strany dost opatrné,“ shrnul bývalý mistr světa do 105 kilogramů z Přerova, který má za sebou nepříjemné zranění, ale také povedený návrat. V Litovli skončil stříbrný.

Ze zlata se radoval jiný Čech. Kombinace disciplín tlakové a deadliftové medley, yoke a farmářská chůze, běh a přehoz pytlů s pískem s „bonbónkem“ v podobě zvedání přírodního 140 kilogramů vážícího kamene na rameno nejvíce sedla Jaroslavu Šťastnému.

World Grand Prix strongmanů 2022, Memoriál Gustava Frištenského v Litovli. Vítěz Jaroslav ŠťastnýWorld Grand Prix strongmanů 2022, Memoriál Gustava Frištenského v Litovli. Vítěz Jaroslav ŠťastnýZdroj: Deník/Ivan Němeček

„Co se týká výkonů, byl jsem nad míru spokojený s českými závodníky. Hrozně to vyrostlo, jeden Čech mě dokonce i porazil. Jsem rád, že to takhle šlo,“ usmíval se Tkadlčík.

Bronzovou sošku si z Litovle odvezl Slovák Patrik Zelezka, který o bod a půl porazil krajana Benjamina Machalu, na kterého tak zbyla pomyslná brambora. Všichni však z Hanáckých Benátek odjížděli spokojeni.

World Grand Prix strongmanů 2022, Memoriál Gustava Frištenského v Litovli.World Grand Prix strongmanů 2022, Memoriál Gustava Frištenského v Litovli.Zdroj: Deník/Ivan Němeček

„Z pořadatelského hlediska jsme maximálně spokojeni, dostali jsme výborný feedback od závodníků i fanoušků. O strongmany bylo skvěle postaráno, poděkování patří pivovaru, který do toho vložil energii a potřebné finance, my jsme byli jen jakýmsi prostředníkem,“ doplnil Jiří Tkadlčík.

Litovel hostila mezinárodní závod strongmanů s letošním názvem World Grand Prix U105 po tříleté pauze, nový koncept podniku borců střední váhy se v České republice objevil podruhé.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

Ivan Němeček, sportovní reportér Deníku v Olomouckém kraji
Glosa: Mora na výletě a sympatická komunikace k fanouškům

Konečné pořadí:

1. Jaroslav Šťastný 65,5 bodu
2. Jiří Tkadlčík 58,5
3. Patrik Zelezka (SVK) 50,5
4. Benjamin Machala (SVK) 49
5. Jurij Ohonovskyj (UKR) 42,5
6. Radek Srb 39,5
7. Patrik Kohout 36,5
8. Ludvík Lang 36
9. Aleksandr Guilbert (FRA) 33,5
10. Martin Horký 24
11. – 12. Vojta Kučera 22
11. - 12. Volker Bauer (GER) 22
13. Jayson Woods (NZL) 16,5
14. Tomáš Osička 13