Sezona však byla bohatá na mezinárodní úspěchy. Slalomáři se letos vrátili se stříbrným úspěchem z Pekingu a přidali čtyři individuální kovy na evropském šampionátu v Krakově. Sjezdaři vylovili čtyři medaile v italské Ivreji při mistrovství světa v závodech jednotlivců.

Juniorští slalomáři excelovali na mistrovství světa v Roudnici. Medailové žně zažili i jejich sjezdařští kolegové při mistrovství Evropy v italské Valtellině.

„Dobrých výsledků se letos urodilo hodně. Ve všech čtyřech dílčích kategoriích mají šanci na vyhlášení pouze individuální medailisté z vrcholné mezinárodní akce. O celkové prvenství se asi nesvede takový souboj jako v minulosti. Bylo by obrovským překvapením, kdyby nevyhrála posádka Jaroslav Volf – Ondřej Štěpánek, která vyválčila stříbro na kanále v Pekingu,“ uvedl za pořadatele David Knebel.

Program Kanoisty roku je opět velmi nabitý. Vše začne již v 15 hodin na zimním stadionu mezistátním utkáním mezi celky českých a slovenských kanoistů.

Za hosty přislíbila účast Elena Kaliská, Michal Martikán i bratři Hochshornerové, kteří vyjedou proti Ondřeji Štěpánkovi, Marku Jirasovi, Vavřinci Hradílkovi, Jaroslavu Pospíšilovi a dalším českým borcům.

„Český výběr bude chtít oplatit porážku z loňského roku, kdy se zápas konal pod Tatrami ve slovenském Ružomberoku,“ dodal Knebel.

Kanoista roku bude vyhlášen v kulturním domě Sidia, kde od 19 hodin začíná slavnostní program.

Předběžný časový program Kanoisty roku 2008:

15.00: hokejový zápas Česko – Slovensko na zimním stadiónu v Olomouci

19.00: zahájení slavnostního vyhlášení Kanoisty roku 2008 v sále Sidia

19.50: vyhlášení kategorie junioři sjezd

20.10: vyhlášení kategorie junioři slalom

20.30: vyhlášení kategorie sjezd

20.50 vyhlášení kategorie slalom

21.20: vyhlášení celkového vítěze ankety Kanoista roku 2008

21.35: začátek neoficiálního programu a vodácké zábavy v sále