Svému bratrovi Josefovi přivezl na Hanou ukázat dres mistra světa a medaile, které velmi výrazným způsobem vyšperkovaly jeho dosavadní sportovní kariéru. "Pepa mě u cyklistiky udržel, když mě nebavila, doslova mě dotlačil do juniorů, proto jsem chtěl medaili ukázat jemu," řekl Alois Kaňkovský.
Čtyřiadvacetiletý závodník Dukly Praha nyní zažívá poprvé pocity mistra světa, které s sebou nesou i popularitu. "Všichni mi fandili, naši v Bělkovicích i přítelkyně doma v Olomouci. Bohužel nemohla být tady se mnou, ale o to víc se těším na návrat, až jí ukážu medaili," uvedl po svém triumfu ještě na Mallorce Alois Kaňkovský v rozhovoru pro Deník. Toto přání se mu včera mohlo vyplnit.
"Už dnes jsem potkal spoustu známých, všichni mi gratulovali a čekám, že to tento týden ještě bude pokračovat. Jsem rád, že jsem hodně lidem udělal radost. Ještě toho musím hodně stihnout, nejprve se vypravím za rodiči do Bělkovic, ty jsem taky ještě nenavštívil, tak to musím napravit," dodal včera mistr světa. Více se budete moci dočíst v zítřejším vydání Deníku, který bude obsahovat podrobný rozhovor s Aloisem Kaňkovským, v současnosti asi nejslavnějším Olomoučanem.