Richard Šmída se zasloužil o to, že rakouský účastník cyklistického závodu v Kyjově přežil těžkou nehodu. Vše se událo v květnu letošního roku, kdy cyklista narazil zezadu do stojícího auta na závodní trati a utrpěl mnohá vážná zranění. Nejvážnějším bylo proříznutí hrdla o sklo vozu.

Nebýt duchapřítomnosti Richarda Šmídy, jeho bleskové a správné reakce, závodník by nehodu zřejmě nepřežil.

„Nemohl jsem nereagovat. První pomoc se dávat zkrátka musí, o tom se nepřemýšlí,“ vzpomíná na nepříjemnou situaci Šmída, který žije a pracuje v Prostějově. Zároveň je spolumajitelem prodejny jízdních kol a lyží, cykloservisu i skiservisu RicardoSport. Cyklisté ho také znají jako mechanika české cyklistické reprezentace a prostějovského cyklistického týmu Tufo Pardus Prostějov.

Vánoční dresy HC Olomouc
ANKETA: Čepice Santy pro kohouta, zelená barva. Co říkáte na vánoční dresy Mory?

„Teoreticky každý z nás ví, že je ve chvíli neštěstí potřeba rychlé pomoci. Ale ne každý prokáže pohotovost, chladnou hlavu a statečnost, když se něco opravdu stane. Tady to dopadlo dobře a rád jsem panu Šmídovi vyjádřil ocenění a velký dík,“ řekl hejtman Josef Suchánek.

O pár dnů dříve obdržel Richard Šmída medaili za záchranu lidského života také od Františka Jury, primátora Statutárního města Prostějova.

V rámci oslav 90. výročí fotbalu v Kostelci na Hané, se představili bývalí hráči pražské Slavie a v krajském derby Čechovice. 28.8. 2022
Kostelec překvapil, je nahoře, ale: Někdy se na to nedalo dívat, říká kouč Keluc