D’Onforio se hanáckou metropolí a tratí dlouhou přesně 21,0975 kilometru prohnal v čase 1:04:56. Devět sekund za ním přiběhl německý favorit Sebastian Hendel, pro bronz si doběhl Francouz Valentin Witz.

Kompletní výsledky ZDE

Nora Szabó zaběhla půlmaraton v Olomouci za hodinu, 12 minut a 44 sekund, Hrochová byla o 14 sekund pomalejší, třetí skončila Ukrajinka Maryna Nemčenková.

Mattoni půlmaraton Olomouc 2024 | Video: Deník/Ivan Němeček

Nejrychlejším Čechem se stal celkově desátý Jiří Homoláč s časem 1:09:45. Za ním doběhl na jedenácté pozici Tomáš Křivohlávek z AK Šumperk (1:10:21).

Hlavní závod monstrózní akce s názvem Mattoni Olomouc Running Festival měl kapacitu 6000 běžců a dlouho před startem hlásil vyprodáno. Nechyběly tisícovky lidí kolem trati a v ulicích města, kteří podporovali, fotili a natáčeli své favority.

Fotogalerie: Mattoni 1/2Maraton 2024 v Olomouci: Na trati