Zastávka v Přerově se již v roce 2021 dočkala ocenění FIA za nejlepší evropský podnik (mistrovství světa se nejezdí) a podle všeho chce nastavené laťky nadále překonávat.

Zdroj: Youtube

Před rokem závod zpestřily letecká show vítěze Red Bull Air Race Martina Šonky i autokrosová premiéra jediného českého pilota Formule 1 Tomáše Engeho. Ve Fun zóně diváky bavil moderátor Michal Kavalčík.

Tohle trio nebude v Přerově chybět ani letos, doplní je zpěvačka Olga Lounová či herec Martin Dejdar a diváci se mohou těšit mimo jiné na exhibiční závod známých osobností. Sobotní večer zakončí koncert kapely Harlej.

Vstupenka na víkend včetně vstupu do depa je nyní k dispozici za 400 korun v předprodeji, na místě návštěvníci zaplatí 700 korun. VIP vstupenka s občerstvením, vstupem do zázemí závodu a zábavným programem stojí 2250 korun.

Více informací a vstupenky ZDE

Autokrosové mistrovství Evropy 2022 v Přerově. Petr Nikodém v čele po startu finále královské divize SuperBuggy.
VIDEO: Bahenní kluziště! Autokrosová Evropa patří Nikodémovi, Enge osmý

Morkus Morava FIA Mistrovství Evropy v autokrosu Přerov se uskuteční v sobotu 26. srpna, kdy se konají měřené tréninky a první série rozjížděk, v neděli 27. srpna budou po druhých a třetích rozjížďkách k vidění semifinále a finálové závody.
O mistrovské body se utkají jezdci v kategoriích SuperBuggy, Buggy1600, JuniorBuggy, CrossCar a CrossCarAcademyTrophy. Předvedou se také mladé naděje z RacerBuggy.
První mistrovství Evropy se tady jelo v roce 1998 a v současnosti je tradiční součástí kalendáře nejelitnějšího seriálu mezinárodního autokrosu. Aktuálně se trať s ikonickým skokem Mamut pyšní výjimečným parametrem v celém evropském šampionátu, a to největším převýšením.