První únorový den se bude program 5. kola českého šampionátu v Muay Thai odehrávat v Divadla na Šantovce.

Akce nesoucí název Lokty v divadle se koná pod záštitou velvyslanectví Thajského království a pořádá ji česká Muay Thai asociace CMTA.

Na programu bude zhruba dvacítka zápasů dle pravidel thajského boxu.

„Je dovoleno boxovat, kopat a jsou povoleny i údery lokty a koleny. Soupeř se může strhávat k zemi, kde se už však v boji nepokračuje," objasnil základní pravidla Tomáš Musil, trenér pořádajícího klubu Muay Thai Olomouc.

Bojuje se na tři dvouminutová kola. Jednotliví bojovníci si za vítězství připisují body do tabulek a v červnu se poté dva nejlepší utkají o titul amatérského mistra republiky.

Ligy se účastní kluby z celé České republiky včetně vyhlášeného klubu Hanuman Gym Praha v čele s Petrem Macháčkem, dále kluby Lanna Gym nebo Jetsaam Gym Brno.

Za klub Muay Thai Olomouc je přihlášeno šest bojovníků.

„K největším lákadlům bude patřit teprve patnáctiletý bojovník Vilém Cao, který vzhledem ke svému věku ukazuje pěkné zápasy plné loktů a kopů," upozornil trenér Tomáš Musil.

Dále se z olomouckých borců představí Radek Moravec, Jan Vykydal, Tomáš Bříza, Daniel Jaroš a Ondřej Čech.

„Doufám, že v ringu nechají za podpory publika úplně všechno," věří olomoucký trenér.

Program vypukne v sobotu 1. února už od 11 hodin. Předprodej vstupenek bude probíhat od pondělí 27. ledna v budově sokola Olomouc na baru v posilovně. Cena vstupenky je 130 korun a zájemci by si měli pospíšit, protože do prodeje půjde zhruba 250 kusů.