Sokol Ostrava – Tatran Litovel 30:30 (17:12)

Domácí však začali mnohem lépe. Bránili osobně Schmalze a další dva obránci se pohybovali před devítkou. „Přestože jsme to očekávali a na tuto obranu se připravovali, nebylo naše řešení útočné fáze dobré. Nevyužívání jasných příležitostí (10 za

poločas), technické chyby a odrazy míče od zadní stěny nezvykle blízko koncové čáry umožňovali soupeři rychlý přechod do útoku a snadné branky,“ vystihl obraz hry litovelský trenér Lubomír Krejčíř.

Litovelští hráči nedokázali tyto rychlé přechody pokrýt a nechali si vnutit podobné tempo i v útoku. Ve 26. minutě domácí vedli o 8 branek a vypadalo to velmi zle. Korekce o tři branky do poločasu však dala naději na zvrácení výsledku.

V závěru přišel litovelský uragán

Nástup do druhého poločasu a vývoj do 45. minuty byl podobný prvnímu, avšak náskok domácích se naštěstí nezvyšoval. „Pak však přišel litovelský uragán,“ chválí doslovně litovelský kouč. „Útočná hra se zpřesnila, obrana se stala neprostupnou a náskok se ztenčoval,“ dodal.

Tatranu pomohlo také několik přesilovek a osobní obrana nejlepšího střelce domácích. Celkově tento úsek hosté vyhráli 12:4 a posledních 7 minut dokonce 7:1. Mocný finiš dokonal 4 sekundy před koncem Michal Štěpnica brankou z proskoku z pravé spojky.

„Po celé utkání hrál opět dobře Kuba Schmalz, sekundoval mu Jirka Mičola a v druhé polovině se přidal výborně i Michal Štěpnica. Platný byl svou rychlostí také David Barabáš,“ vyzdvihl naše nejlepší hráče trenér. Celé utkání se hrálo ve velmi vysokém tempu, a tak se není co divit nižší úspěšnosti střelby a více technickým chybám. To však bylo na obou stranách.

Sestavy a branky: Sokol Ostrava: Faferka, Prauzek – Štepánek 10/2, Aspridis 4, Svoboda 4, Baránek 3, Frančík 2, Petřík 2, Studnický 2, Urban 2, Frydrych, Gajda, Lachman. Tatran Litovel: Orság, Habermann – Schmalz 12/6, Mičola 5, Barabáš 4, Štepnica 4, Macek 2, Pohlmann 1, Sléha 1, Šuba 1, Čtvrtníček, Hanák, Kuchař.

Žluté karty: 3 – 3. Vyloučení: 7 – 3. Sedmičky:2/3 – 6/7. Rozhodčí: Hanák – Kosmák. Diváků: 148.