Domácí po sedmi minutách získali pětigólový náskok 5:0. Favorit sice v přesilovkách snížil, ale v poločase Hanáci vedli již sedmibrankovým rozdílem. I po přestávce se domácí hráči pohlednými kombinacemi dál dostávali snadno do zakončení a skórovali jednu branku za druhou.

Po vítězství se Tatran posunul na desátou nesestupovou příčku a především dokázal, že do první ligy patří. „Chytli se hráči, kterým se na podzim nedařilo, výborně zachytal Kráčmar a dobře zahrála obrana. Je to pro nás povzbuzení, že se vrátí loňská forma,“ chválil předseda Tatranu Karel Zmund.

Litovelští házenkáři však ještě zachráněni nejsou a v dalších kolech musí navázat na tento výkon. „Potřebujeme doma vyhrávat a něco uhrát i venku. Snad se vrátí forma a hráči budou převádět to, na co mají,“ přál si Zmund.

Tatran Litovel – 1. HK Dvůr Králové n. L. 33:24 (18:11)

Tatran Litovel: Kráčmar, Raška – Havlíček 5, Hanák 4, Schmalz 4/2, Číhal 4, Šuba 3/1, Arnoš 3, Bakalář 3, Kyryljuk 2, Barabáš 2, Knébl P. 1, Kuchař 1, Pazdera 1.

1. HK Dvůr Králové n. L.: Babčaník, Janeček – Groh 7, Picha 5/2, Kastner 4, Zelinka 4, Kulhánek 3, Kotík 1, Cvejn, Černý, Etrich, Fiedor, Jůza, Voňka.