Na osmém ročníku turnaje, který se hraje jako Memoriál Františka Čikla, se kromě Tatranu představí týmy Karviné, Šaľy a Ostravy.

„Původní záměr byl turnaj odehrát ve třech, nakonec přibyl ještě jeden tým. Bude se ale hrát na kratší poločasy, aby u hráčů nedošlo k přetížení," řekl trenér Litovle Lubomír Krejčíř.

Extraligový nováček zahájí domácí turnaj sobotním podvečerním soubojem proti slovenské Šaľe.

V neděli dopoledne Hanáci vyzvou druholigovou Ostravu a turnaj uzavřou odpoledne prestižním soubojem s Karvinou.

„Tým Ostravy je na vzestupu, což je vidět i podle jejich podzimních výsledků. O kvalitách Karviné a Šaľy není třeba diskutovat. Šaľa je pátý tým slovenské soutěže a o družstvu Karviné se dá říct, že kromě kvality má taky velkou prestiž," představil účastníky turnaje zkušený litovelský lodivod.

Bez Konšela, Juříček s omezením

Do turnaje půjde Tatran oslaben, chybět bude nejlepší litovelský střelec sezony Matěj Konšel. Určité zdravotní problémy má navíc i nejzkušenější člen kádru David Juříček.

„Matěj má zánět v achillovce, od pondělí by se ale už měl vrátit do tréninku," řekl kouč Krejčíř na adresu úderné spojky. „David Juříček by do turnaje měl nastoupit, i když zřejmě s určitým omezením," prozradil litovelský trenér.

Hanáci během zimní přípravy odehráli už čtyři zápasy. Po domácím sedmdesátiminutovém vítězstvím nad KP Brno (40:36) následoval start na turnaji v Šaľe, kde Tatran obsadil poslední místo. Hanáci sice porazili domácí celek 30:28, ale prohráli s Kopřivnicí 27:30 a ŠKP Bratislava 25:34.

„S Bratislavou nám došly síly, protože u nás není taková trénovanost, aby hráči zvládli tři zápasy za čtyřiadvacet hodin," vrátil se k poslednímu turnaji Krejčíř. Z jeho týmu zazářil Pavel Prauzek, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Výsledky v přípravě, jak známo, nejsou rozhodující.

„Chceme se připravit tak, abychom závěr sezony zvládli ke spokojenosti všech, to znamená, aby extraliga v Litovli zůstala i pro příští sezony," doplnil kouč Lubomír Krejčíř, jehož svěřenci jsou před jarním pokračováním extraligy na jedenáctém místě tabulky.

8. ročník turnaje mužů – Memoriál Františka Čikla

(24. – 25. ledna 2015):

sobota 24. 1. (předehrávka):

18.30: Tatran Litovel – HKM Šaľa.

Neděle 25. 1.:

9.30: Sokol Ostrava – HCB Karviná
10.30: zahájení turnaje
10.50: Tatran Litovel – Sokol Ostrava
12.00: HCB Karviná – HKM Šaľa
13.30: HKM Šaľa – Sokol Ostrava
14.40: Tatran Litovel – HCB Karviná
15.50: vyhlášení výsledků.

Hrací systém: 2×25 min. s 5 min přestávkou.