Trenér Krejčíř naordinoval hned od začátku utkání osobní obranu na Dobeše a to se vyplatilo. Začátek utkání byl tak jednoznačně v naší režii. Za stavu 0:5 si byli nuceni vzít domácí trenéři oddechový čas. To mělo za následek, že domácí hráči začali alespoň dávat branky, ovšem litovelskou útočnou snahu to příliš nezbrzdilo. Nadále pracovala výborně obrana i s vynikajícím Habermannem v brance. Střelecky byl vidět hlavně Schmalz, ale góly hosté dávali ze všech pozic.

Skóre druhého poločasu načali dvěma brankami domácí, ale Hanáci dokázali rychle odpovědět. Obrana však pociťovala zvýšený tlak především od Vaculy a z rychlého přechodu od Zbránka. To vše vedlo ke zvýšené hře na brankovišti, z čehož pramenily sedmičky soupeře. Ty spolehlivě proměňoval opět Dobeš, který přidal několik pěkných branek ze spojky.

Litovelští hráči se však v útoku rozhodně nenechali zahanbit. V druhém poločase to byl především Pohlmann, střelec 9 branek. Konečný rozdíl skóre se zrodil mezi 15. a 20. minutou druhého poločasu.

Úderné spojky a herní disciplína

„Úderné spojky spolu s kvalitním přechodem do útoku a opakovaně dobrou herní disciplinou to byly naše největší přednosti,“ pochválil svůj tým trenér Lubomír Krejčíř.

Hosté těžili z vysoké úspěšnosti střelby. „Je pravdou, že výkon soupeřových brankářů nebyl dobrý, ale naši ostrostřelci měli tentokrát opravdu ostrou mušku,“ uvedl k tomu litovelský kouč. Zatímco Habermann chytal za dobrou obranou velmi jistě, domácí brankáři lovili z branky jeden míč za druhým, jejich spolupráce s obranou nefungovala snad vůbec.

V litovelském týmu zavládla pohoda. Ve vyrovnané spodní části tabulky nebyli dlouho jasní aspiranti na sestup. Tuto hrozbu již Tatran odvrátil. „Nyní máme klid k posledním dvěma utkáním a dokonce otevřenou cestu k pátému místu,“ vidí reálně situaci trenér.

V sobotu v 17:00 se muži utkají v hanáckém derby na domácí palubovce se Sokolem Kostelec na Hané.

TJ Bystřice pod Hostýnem – Tatran Litovel 32:40 (14:18)

TJ Bystřice pod Hostýnem: Cagášek, Mikulenčák, Apolenář – Dobeš 12/4, Žůrek 6/1, Juránek 3, Tiller J. 3, Vacula 3, Zbránek 3, Kroupa 1, Tiller R. 1, Hradil, Petrovčín, Salvet. Tatran Litovel: Habermann, Sléha M. – Pohlmann 9, Schmalz 9, Barabáš 7, Mičola 4, Štěpnica 4, Macek 3, Čtvrtníček 2, Šuba 2, Hanák, Kuchař.