Favorizovaného soupeře jste porazili naprosto suverénním způsobem 31:23, celý zápas jste vedli. Čím to bylo, že vám zápas proti favoritovi takhle vyšel?

Ani nevím, kde začít. Myslím, že tam bylo několik faktorů na straně Zubří: mají hodně zraněných, ze základní sestavy snad tři hráče, a jsou to ty největší opory. Druhá věc je, že sem přijeli jako na půdu předposledního týmu tabulky a možná v tom hrálo roli i podcenění. My jsme do toho naopak šli s tím, že nemáme proti druhému týmu tabulky co ztratit, byli jsme uvolnění a od začátku to klapalo. Naštěstí se na rozdíl od zápasu proti Frýdku doklepal i ten druhý poločas vítězně. Takže spokojenost (usmívá se).

Byl to výkon na hranici vašich možností? Nechali jste na palubovce úplně všechno?

Myslím, že ano, jelikož jsme podali kolektivní výkon a vyvarovali jsme se technických chyb a věcí, které děláme špatně jak v obraně, tak v útoku. Branky se rovnoměrně rozložily na celý tým a hráli jsme opravdu kolektivně, celá střídačka, celý tým jsme hráli jako jeden muž a skutečně jsme bojovali od první až do poslední minuty. Byla to paráda.

Zubří jste předčili: od výkonu brankáře, přes obranu, až po útok. Souhlasíte?

Hlavně Michal Baránek v bráně, to bylo neuvěřitelné. My všichni víme, že to v něm je, a dneska to prokázal pořádně i v zápase. Byl neskutečný, opravdu bez toho Míši by to nešlo, ten musel mít úspěšnost přes padesát procent. Když se daří gólmanovi, tak se potom hraje snáz i obraně, uvolněněji a sebevědoměji. A to pak platí i v útoku.

Tým ze Zubří se pyšní nejlepším útokem v extralize, dává přes třicet branek na zápas. Jak jste na to byli připravení?

Připravovali jsme se na to celý týden, trošičku jsme opomenuli přípravu na pohár s Frýdkem a spíš jsme se soustředili na ten extraligový zápas. Nevěděli jsme, jestli bude hrát Standa Kašpárek, ale připravovali jsme se na to, že spíš bude, a hráli jsme na něho spíš vysunutou obranu. Zbytek hráčů v zadním bloku odvedl to, co měl a bylo to parádní.

V první polovině sezony jste trochu bojoval s následky svého zranění. Jak ze svého pohledu hodnotíte tento půlrok?

Jak říkal trenér Krejčíř, tak se do toho už snad nějak dostávám. Po tom zranění ramena jsem měl pořád obavy, ale už to začíná fungovat. Naštěstí mi tam občas spadne nějaká branka, tak už začínám být spokojený se svým výkonem. Hodně se o tom psalo, že mám být opora, tak jsem rád, že už týmu můžu víc pomáhat.

Trápilo vás, že jste v některých zápasech nemohl předvést své maximum?

Já jsem se vždycky snažil podat svoje maximum, ale někdy, ne že by to nešlo, ale nedařilo se to. Trápil jsem se, tým na mě spoléhal, ale v některých zápasech jsem byl spíš zklamaný ze svého výkonu.

Podzimní část sezony ještě nekončí, příští víkend hrajete v Plzni. Přesto, najdete si čas na oslavu vítězství nad Zubřím?

V neděli se netrénuje, takže si možná dáme jedno pivo a jednoho panáčka. Ale samozřejmě potom rychle spát (směje se).