Litovelští házenkáři byli v zápase s Chodovem favoritem, před soupeřem, který v minulém kole porazil Louny o 19 branek, měl ale přirozený respekt. Obavy však, jak se později ukázalo, byly zbytečné, Tatran si s pražským protivníkem naprosto jasně poradil. „Nebylo to ale tak jednoznačné, jak napovídá výsledek," prohlásil trenér Litovle Květoslav Kuba.

Jeho svěřenci se v 6. minutě ujali dvougólového vedení, o deset minut později vedla Litovel už výraznějším rozdílem 9:4. „Poté sice soupeř dvěma góly snížil, konec prvního poločasu byl ale v naší režii. Rozdíl jsme dokázali navýšit na pět branek," popisoval trenér Květoslav Kuba vývoj prvního poločasu, který vyzněl pro domácí v poměru 14:9.

Vstup do druhého dějství vyšel lépe hostům z Chodova, kteří využili hluché pětiminutovky Tatranu. „Soupeř nám dal tři góly, pak jsme si ale vzali time-out a náš mančaft zase začal šlapat," pochvaloval si kouč Květoslav Kuba.

Střelecky se dařilo spojkám Dolákovi se Schmalzem, který byl se sedmi brankami nejlepším střelcem zápasu. Důležité trefy si připsal i bojovník Šmíd a domácí družstvo koncovku zápasu v pohodě zvládlo. Tatran se radoval z jasné výhry 31:22.

„Celý tým šlapal, klíčová byla naše dobrá disciplína," pochvaloval si litovelský lodivod zápas, kterému přihlíželo více než 250 diváků. „Jsme rádi, že dorazili, protože v sobotu se v Litovli konaly další akce. Kulisa byla výborná," prohlásil trenér Květoslav Kuba.

V dalším kole první házenkářské ligy na sebe narazí dva neporažené celky. Litovel v neděli odpoledne zavítá na horkou palubovku Nového Veselí. „Soupeř je na prvním místě tabulky, ale rozhodně tam nepojedeme prohrát. Kluci jsou nabuzení a na zápas se těší," říká na závěr trenér Litovle Květoslav Kuba.

Tatran Litovel – TJ JM Chodov 31:22 (14:9)

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. Branky ze 7m hodů: 2 – 2. Vyloučení: 5 – 5. Diváků: 269.

Litovel: Habermann, Novotný – Schmalz 7, Kuchař, Barabáš 5, Číhal 1, Nedoma 2, Hanák 2, Šuba 3/2, Šmíd 3, Havlíček 2, Albrecht, Macek 1, Dolák 5. Trenér: Květoslav Kuba.

Chodov: Pleva, Bittman – Hanus 4, Postelt 6, Bubeník, Bareš, Turek 3/2, König 1, Řežábek, Vladyka 3, Vítek, Uherek 1, Němeček 4. Trenér: Ondřej Pleva.

Tabulka

Tabulka