„Zvládli jsme utkání pravdy. Mělo ukázat, jestli jsme lepší než Přerov, který je na konci tabulky, nebo se k němu přidáme do dvojičky," pochvaloval si litovelský lodivod.

První poločas však domácím nevyšel zcela podle představ. „Měli jsme drobné problémy ve druhé polovině prvního poločasu, kdy nám nefungovala defenziva. Pár našich neproměněných šancí dalo Přerovu příležitost," konstatoval trenér Tatranu Lubomír Krejčíř.

Jeho svěřenci vyhráli první dějství poměrem 17:13, ale po změně stran už nikoho nenechali na pochybách, kdo je na palubovce pánem. Konečný rozdíl ve skóre se vyšplhal na šestnáct branek. „Ve druhé půli se jasně ukázala naše vyšší trénovanost a širší kádr. V momentě, kdy z našich hráčů spadla ta jakási deka ze série porážek, tak předváděli pěkné akce a vrátili se do systémové hry. Naši hráči Přerov jasně převýšili a sebedůvěra do závěrečných bojů nám patřičně stoupla," prohlásil po vítězném utkání litovelský trenér Krejčíř.

Přerov si v sobotu připsal dvacátou prohru sezony a na první extraligový bod stále marně čeká. „Nepředvedli jsme to, co jsme chtěli. Udělali jsme strašné množství taktických chyb, z toho pramenila hromada trháků a Litovel má ty rychlé kontry velice dobře zvládnuté. Druhou půlku jí podle mě také velice dobře zachytal Pavel Prauzek a slušně jim fungovala i obrana. Tam se to v podstatě zlomilo a Litovel zvítězila," zhodnotil zápas kouč Robert Buček.

V příštím extraligovém kole se Litovel představí na palubovce Brna. Přerov na domácí půdě přivítá v derby Hranice.

Tatran Litovel – Sokol Přerov 37:21 (17:13)

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4. Vyloučení: 4:5. Diváků: 493.

Litovel: Baránek, Prauzek – Schmalz 2, Kuchař, Barabáš 4, Číhal 2, Nedoma 3/1, Hanák 3, Šmíd 2, Konšel 7, Havlíček 3, Juříček 3, Mičola 6/3, Macek 2. Trenér: Lubomír Krejčíř.
Přerov: Kuba, Malínek – Punčochář, Janeček, Hradil 7, Ro. Buček 5, Ri. Buček, Jaroš 1, Šoustal 1, Valášek, Pernička 7/4. Trenér: Jiří Kopecký.

Tabulka

Tabulka