Favorit je zcela jasně daný a ani největší odvážlivec nepochybuje o jeho postupu. „Zápas pojmeme jako trénink,“ řekl olomoucký trenér Jiří Teplý. Oproti tomu pro pořádající oddíl je utkání s extraligovým soupeřem svátkem.

„Zahrajeme si s dobrým soupeřem, který by mohl natáhnout fanoušky. Doufám, že neuděláme ostudu,“ věří Zlata Hubáčková, vedoucí družstva VK Litovel. Zápas Českého poháru je pro vysokoškolačky vítanou možností dát příležitost hráčkám širšího kádru.

„Odpočívat ale nikoho nenecháme. Máme nějaké zraněné a nemocné hráčky. Do Litovle jedeme v devíti lidech,“ poznamenal Teplý, jenž Český pohár nebere jako nutné zlo. „Budeme se snažit postoupit co nejdál,“ dodal olomoucký lodivod.

Litovelské volejbalistky do druhého kola postoupily přes vítězství na miniturnaji nad juniorkami KP Brno a SK UP Olomouc. Ve druhé lize má tým vyrovnanou bilanci tří vítězství a tří porážek.

„O naší aktuální formě se nedá mluvit. Vyšponujeme se ale k co nejlepšímu výkonu,“ věří Hubáčková. Utkání druhého kola Českého poháru meziVKLitovel a SK UP Olomouc začíná od 19 hodin ve sportovní hale Základní škola Vítězná.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika