„Nejedeme domů zklamáni. Ukazujeme, že jsme plnohodnotným členem extraligové skupiny, ale k úplné spokojenosti nám schází body," uvedl na svazovém webu trenér Litovle Lubomír Krejčíř.

Tatran, který v prvním extraligovém kole prohrál doma s Duklou o jediný gól, vstoupil do zápasu v Jičíně s odhodláním a vstřelil i úvodní branku. Pak se už skóre začalo přelévat na stranu domácích, kteří si v prvním poločase vypracovali až třígólový náskok.

S vedením 11:8 pak jičínští házenkáři odcházeli do kabiny. Litovel stejně jako před týdnem s Duklou ve druhém poločase mohutně dotahovala manko.

„Druhý poločas nám ukázal, že jsme i kondičně dobře připravení a dlouho jsme měli navrch," pochvaloval si trenér Krejčíř.

Na vyrovnaný stav však Hanáci v Jičíně nedosáhli, koncovku si domácí pohlídali a radovali se z vítězství 20:18.

„Litovel potvrdila, že přestože je nováčkem, má ve svém středu výborné hráče. Přijeli do Jičína s tím, že nemají co ztratit, a podle toho jejich výkon i vypadal. Nedokázali jsme se soupeři trhnout víc než na rozdíl tří branek," hodnotil zápas jičínský trenér Aleš Babák.

Jak skóre napovídá, v zápase dominovaly obrany nad útokem.

„My jsme měli problém prosadit se na postavenou obranu, z rychlého útoku nám to na cizí palubovce tolik netáhlo," hodnotil zápas trenér Tatranu Krejčíř, který vyzdvihl výkony Davida Barabáše, Josefa Pohlmanna a brankáře Michala Baránka.

V příštím extraligovém kole Litovel na domácí palubovce v sobotu přivítá Karvinou.

HCB Ronal Jičín – Tatran Litovel 20:18 (11:8)

Rozhodčí: Brůna, Halada. Branky ze 7m hodů: 3 – 0. Vyloučení: 3 – 4. Diváků: 610.
Jičín: Veverka, Machalický – Skopal, Rychna 1, Krahulec 3, Bareš, Klouček 2, Hána 2, Kolc, Drbohlav 3, Zeman 4/1, Čurda 1, Kubík 4/2, Král. Trenér: Aleš Babák.
Litovel: Baránek, Habermann – Schmalz 2, Barabáš 7, Číhal, Hanák, Šmíd 1, Konšel, Havlíček 2, Juříček, Pohlmann 4, Mičola, Macek 1, Dolák 1. Trenér: Lubomír Krejčíř.