„Emoce stříkaly na všechny strany,“ usmíval se litovelský Josef Pohlmann.

„Porážky jsou frustrující, my jsme těch bodů mohli mít víc. Za tohle vítězství jsem ale velice rád. Je to určitá úleva, velice reálný strašák sestupu tady ale pořád je,“ prohlásil trenér Tatranu Ivo Vávra.

Hanáci do zápasu závěrečného kola základní části soutěže vstoupili odhodlaně a vypracovali si nadějný náskok. O něj však na konci poločasu přišli a již jistý účastník play-off odcházel do šatny s vedením 15:12.

Ve druhé půli Tatran třígólové manko sice rychle smazal, do závěrečné desetiminutovky však vstupovali hosté s vedením o dvě branky.

Litovelští ovšem v závěru ukázali ohromné odhodlání a po vyrovnávací trefě Zdeňka Kuchaře (25:25) byla celá hala na nohou.

Pak si vzal dvakrát slovo Jiří Protivánek, který nasměroval svůj tým za vítězstvím.

„Už podruhé bych chtěl vyzdvihnout jeho výkon. Po vyloučení Honzy Šmída to dorostenec vzal na sebe a dvakrát pěkně vystřelil,“ chválil kouč Vávra mladíka v sestavě.

Za stavu 28:27 pak při pasivitě zaúřadoval tvrdou ránou Pohlmann a Litovel si už vítězství nenechala vzít.

„Nevím, jestli jsem měl v zápase úspěšnost střelby přes 50 %. To sotva. Ale na tom konci… zaplať pánbůh, musím to zaklepat,“ oddechl si Pohlmann, který si se spoluhráči užíval zasloužené ovace.

„V sezoně jsme toho po.rali už spoustu, takže teď můžeme být chviličku rádi,“ dodal.

Frýdek vyrobil více chyb

„Vítězství domácích bylo zasloužené. Je vidět, že litovelské družstvo spěje směrem k lepším zítřkům s že tady Ivoš zanechal kus práce,“ řekl na adresu Tatranu trenér Frýdku-Místku Jiří Kekrt. „My jsme zahráli vysoce pod naše možnosti, takticky špatně. Nevím, jestli to bylo podceněním, ale dělali jsme spoustu zbytečných chyb a toho soupeř dokázal využít,“ zhodnotil kouč hostujícího mužstva.

„Soupeř udělal víc technických chyb. Což je kupodivu, protože tohle nás provází celou sezonu,“ poznamenal trenér Vávra.

Jeho tým ztrácí před startem nadstavbové skupiny o 9. - 12. místo sedm bodů na předposlední Brno. „Naděje umírá poslední. Budeme bojovat, i když je výchozí pozice složitá,“ dodal litovelský lodivod.

Tatran Litovel – Pepino SKP Frýdek-Místek 30:27 (12:15)

Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/5 – 5/7. Vyloučení: 10 (ČK Havlíček, Šmíd):4. Diváci: 264.

Litovel: Juráš, Fabián – Kuchař 1, Protivánek 2, Šuba, Šmíd 3, Tkadleček 6, Havlíček, Štencl, Pohlmann 3, Prošvic, Páleš 5, Macek, Geist 2, Piwko 8/3, Kawulok. Trenér: Ivo Vávra.

Nejvíce branek Frýdku-Místku: Kocich 7/2, Bosák 5, Pomichálek 4, Petrovský 4.