Vršovicím nasázeli 37 branek, Bystřici pod Hostýnem o týden později 36. A házenkáři Tatranu v si podobném duchu poradili na domácí palubovce také s Náchodem, který rozstříleli 36:20.

"Musím říct, že hrajeme dobře, opravdu se nám teď daří. Kluci mají formu a jsem momentálně spokojen," hlásil trenér Litovle Ivo Vávra.

Jeho svěřenci doma s Náchodem perfektně zvládli už první poločas a do druhé půle pak mohl kouč nasadit i hráče z lavičky.

"Do zápasu naskočili i dorostenci, kteří odehráli docela dost minut, takže to je pro nás pozitivní," pochvaloval si Vávra.

Litovel má na čele prvoligové tabulky čtyřbodový náskok před Chodovem. Právě v Praze hrají Hanáci klíčový zápas, který může hodně napovědět o vítězi soutěže a postupujícím do extraligy.

"Vše k tomuto utkání směřujeme. Rádi bychom získali dva body, které by nás už přiblížily vítězství v soutěži," přeje si kouč Vávra.

Kvůli nešťastnému hernímu modelu první ligy ale Litovel nyní čeká dlouhá a nepříjemná přestávka. Na Chodově se bude hrát až 8. dubna.

"Bohužel nás čeká měsíční pauza, což je velmi nešťastné z pohledu udržení týmu v herním rytmu. Naneštěstí nás ta pauza zastihla právě před nesmírně důležitém zápasem proti Chodovu," mrzí Vávru.

Ten nyní potřebuje hráče udržet ve formě, ve které vstoupili do jara. "Připravili jsme tedy i několik zpestření. Půjdeme na brusle na led nebo například do bazénu," prozradil Vávra.

Fanoušci Mory
Plecharénu rozburácí řež o všechno, Mora startuje sérii se Zlínem
Volejbalistky VK Olomouc. Ilustrační foto
Volejbalistky Olomouce se v Ostravě vrátily na vítěznou vlnu

Tatran Litovel - TJ Náchod 36:20 (20:7)

Rozhodčí: Pavelová, Suchánek. Branky ze 7m hodů: 0:2. Vyloučení: 4:4. Diváci: 215.

Litovel: Juráš, Navrátil - Schmalz 5, Barabáš 2, Číhal 3, Hrbček 5, Hanák 1, Protivánek 2, Šuba 7, Šmíd 1, Štencl 3, Piwko 4, Kráčmar 2, Vincour 1. Trenér: Ivo Vávra.