Tatran, který od nové sezony bojuje v první lize, nebyl pro sváteční duel kompletní. Stejně tak extraligová Kopřivnice nepřijela do Litovle v plné sestavě a na hřišti se dokonce objevil i třiačtyřicetiletý trenér Lubomír Veřmiřovský.

Hosté však nic nepodcenili a už v prvním poločase si vypracovali sedmibrankový náskok.

Hanáci, za které se nejčastěji střelecky prosazoval Josef Pohlmann, bojovali, na výsledek, který by si představovali, to ale nestačilo.

„Chtěli jsme si to užít, abychom se mohli podívat sami sobě, soupeři, divákům i vedení klubu do očí, že házenou hrát umíme. Bohužel se nám to nepovedlo zcela podle našich představ, ale zahráli si dva sedmnáctiletí kluci z juniorky, kteří ještě nebyli na soupisce. I pro ně je to obrovský zážitek a my se z toho musíme poučit,“ hodnotil Marek Šuba, který zastává funkci hrajícího trenéra Tatranu.

Litovel v letošní sezoně na domácí palubovce ještě neprohrála a v tabulce první ligy figuruje na druhém místě. Kopřivnice byl ale soupeř z jiné kategorie.

„Hodnotím to veskrze pozitivně. Pro nás to byl vynikající soupeř, ne nadarmo je Kopřivnice šestá v extralize. Sice jim pár hráčů chybělo, ale nám jich chybělo daleko víc a na klíčových postech,“ prohlásil Marek Šuba. „Věřím, že kdybychom byli komplet, tak prohrajeme, ale trošku důstojněji.“

Hrající trenér byl lehce zklamaný, že jeho tým není pro házenkářský svátek v plné sestavě. „Když nám první střední spojka před zápasem řekla, že je zraněná, tak jsme ho ani moc nepřemlouvali. Řekli jsme, zkus, co to jde. My si hráče musíme pošetřit hlavně na prvoligová utkání, to je pro nás priorita. Hostovačky, kluky z Karviné, jsme nemohli použít,“ konstatoval Šuba.

V neděli se Tatran představí na palubovce Dvora Králové. V sobotu 16. listopadu pak bude Litovel hostit hanácké derby proti Velké Bystřici.

TJ Tatran Litovel - KH ISMM Kopřivnice 21:38 (11:18)

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Branky ze 7m hodů: 4 – 4. Vyloučení: 4 – 4.

Litovel: Juráš, Navrátil – Pohlmann 6, Kuchař, Barabáš 2/2, Číhal, Chytil, Smékal 2, Šuba 2, Havlíček 1, Geist 4/2, Vincour 2, Jindra, Macek, Prošvic 2, Spurný. Trenéři: Aleš Kořínek a Marek Šuba.

Kopřivnice: Chalupa, Žingor – Veřmiřovský 2, Střelec 11/3, Karban 2, Zima 2, Gřes 3, Polcar 1/1, Fulnek 7, Jonák 3, Škarpich, Brito Benítez 2, Donoso Andalaft 5. Hrající trenér: Lubomír Veřmiřovský.