Nakonec však zkušenější Západočeši získali povinné dva body za vítězství 25:19.

Litovel chtěla v domácím zápase odčinit nevydařené vystoupení v Zubří, což se Tatranu povedlo, i když to na body proti elitnímu českému celku nestačilo.

„Já budu spokojen, pokud budeme bodovat, ale nemůžu být po tom minulém týdnu zklamán. Oproti zápasu v Zubří jsme udělali pokrok v defenzivě a obrana povětšinu zápasu pracovala velice dobře," pochvaloval si trenér domácího družstva Lubomír Krejčíř.

Jeho svěřenci se zásluhou nejzkušenější opory Davida Juříčka ujali vedení, ale pak se už začali prosazovat hosté, kteří se ve 21. minutě ujali vedení 9:4. Koncovka poločasu ale patřila domácím, kteří se díky třem trefám Matěje Konšela a zásahům Juříčka a Jakuba Doláka dostali na nadějné poločasové skóre 9:12.

Vstup do druhého dějství domácím vyšel náramně. Znovu se trefili Dolák s Juříčkem a první jmenovaný pak ve 33. minutě vyrovnal na 12:12.

Zaplněná hala bouřila, ale radost domácím dlouho nevydržela. Přemotivovaní hráči Tatranu začali kupit chyby zejména v útoku a hosté se dostávali k laciným brankám. Plzeňská dvojice Milan s Jakubem Škvařilem znovu bleskově vrátila hostům třígólový náskok.

„Řada technických a nevynucených chyb pramenila z velké snahy zápas rozhodnout, zvlášť za toho nerozhodného stavu 12:12 to bylo očividné," upozornil na přemíru snahy svých svěřenců trenér Litovle Krejčíř.

V 17. minutě druhé půle vedla Plzeň pohodovým náskokem 21:13, domácí sympaticky bojovali až do konce, ale nakonec jim to stačilo na prohru o šest branek.

Litovel do plzeňské sítě nastřílela pouze 19 branek, což na silného soupeře stačit nemohlo. „V útočné fázi jsme buď ukvapeně zakončovali, nebo mířili doprostřed branky," litoval domácí kouč Krejčíř.

Jeho protějšek byl se ziskem dvou bodů spokojený. „Pro nás bylo důležité, že jsme vyhráli, i když jsme si to představovali trošku jinak. Nicméně domácí zdatně vzdorovali. Já jsem rád, že jsem mohl zapojit všechny hráče a pošetřit trochu síly," konstatoval plzeňský kouč Martin Šetlík.

Jeho svěřencům se nerozklepala kolena, ani když domácí vyrovnali na začátku druhého poločasu stav na 12:12.

„Nějaká ta zkušenost tady asi je znát. To byla situace, která se neměla stát, ale my jsme ji dopustili a bylo dobré, že jsme to hned utrhli zpátky. Když jsme se dostali do nějaké čtyřbrankového vedení, tak se zápas už kontrolovali," pochvaloval si plzeňský lodivod.

Hanáci mají po pěti odehraných kolech na svém kontě jediný bod. Již za týden na domácí palubovce přivítají v derby Cement Hranice a v tomto zápase budou myslet hlavně na vítězství.

„Proti Plzni jsme předvedli výkon, na který máme, a za týden se budeme rvát velmi intenzivně o body proti oslabeným Hranicím," plánuje litovelský trenér Lubomír Krejčíř.

Tatran Litovel – Talent M.A.T. Plzeň 19:25 (9:12)

Rozhodčí: Frieser, Pavlát. 7m hody: 1/1 – 4/2. Vyloučení: 4 – 6. Diváků: 498.

Litovel: Baránek, Prauzek – Schmalz, Barabáš 2, Nedoma, Hanák 2, Šuba, J. Šmíd 2, Konšel 3/1, Juříček 4, Pohlmann, Mičola 3, Macek, Dolák 3. Trenér: Lubomír Krejčíř.

Plzeň: Motlík, K. Šmíd – Petrovský 5, Fořt, Linhart 1, M. Škvařil 6, Blecha 1, Vinkelhöfer 3/2, Tonar, Loskot 3, J. Škvařil 3, Horký 2, Šindelář 1. Trenér: Martin Šetlík.