Po extrémně dlouhé zimní pauze šli v půlce února na věc. Ve třech víkendech sfoukli Vršovice, Bystřici pod Hostýnem i Náchod. Trenér byl maximálně spokojený s hrou.

„Bylo to perfektní a hráli jsme opravdu dobře,“ pochvaloval si Ivo Vávra.

Jenže na další zápas museli litovelští házenkáři čekat neuvěřitelných 35 dnů. Výsledek? Bezkrevný výkon a prohra na Chodově. Čtyři víkendy bez zápasu si vybraly svoji daň.

„Každý mančaft potřebuje trénovat, ale taky samozřejmě hrát. Je strašně těžké, udržet tým namotivovaný,“ vysvětloval kouč Vávra, který patří mezi největší kritiky hracího systému první ligy.

„Pořád omílám kolem dokola, že ten systém je nešťastný, ale je třeba na to poukazovat, ať se nad tím konečně někdo zamyslí,“ přeje si lodivod vedoucího týmu tabulky.

Udržet družstvo bez herního rytmu ve formě, je totiž obtížný úkol.

„Jsou to kluci, kteří chodí do práce, při které hrají první ligu. Soutěž se zbytečně natahuje, není tam žádná motivace trénovat. Tohle hráče absolutně demotivuje,“ řekl Vávra.

Opora Tatranu přitakává: „Ty pauzy, kdy nemáme zápasové nasazení, nám všeobecně nesvědčí. Čtyři volné víkendy po sobě, to bylo strašně moc,“ řekl David Barabáš po víkendové výhře ve Velké Bystřici.

Ten sice Tatran výsledkově zvládl, ale herně to nebylo úplně ono.

EXTRALIGA? JASNÝ CÍL

„Přesto jsme tam, kde jsme chtěli být,“ oddechl si Vávra, který na Hanou přišel s jednoznačným posláním: „Chceme splnit cíl, vyhrát ligu a doufám, že vedení se postará o to, abychom mohli hrát extraligu.“

Litovli chybí k návratu mezi elitu opravdu málo. „Jsem přesvědčen, že to dokážeme. Pokud bychom to nedotáhli do konce, tak v extralize nemáme co dělat,“ řekl otevřeně Vávra.

„Hráče pořád držím při zemi, aby přemýšleli nad tím, že máme před sebou ještě tři kola,“ upozornil.

Nejbližší zápas čeká jeho svěřence v sobotu od 17 hodin na litovelské palubovce proti Zlínu.