„Zaplaťpánbůh za ty dva body. Každý čekal, že to s posledním týmem tabulky bude lehké, ale tak to vůbec nebylo. Zápas byl hodně těžký, protože soupeř bojoval o první body ze všech sil,“ vyprávěl litovelský trenér Zdeněk Sléha.

Jeho celku utekl vstup do prvního poločasu. Plzeňská Košutka se ujala nečekaného vedení 4:0.

„Naše obrana byla na začátku špatná. Jim tam naopak spadlo všechno, na co sáhli,“ popisoval nepovedený vstup do zápasu Sléha.

Litovelský kouč v prvním poločase sáhl po změně na gólmanském postu. Místo Habermanna šel do domácí branky Marek Sléha a změna přinesla potřebný impulz.

„Zachytal slušně. V brance vydržel až do konce zápasu,“ uvedl litovelský kouč.

První poločas se přesto stal kořistí Košutky, která po třiceti minutách držela na Hané vedení 12:11.

„Po poločase jsme ale zamakali a podařilo se nám skóre otočit. Vypracovali jsme si až šestigólové vedení, ale nakonec to skončilo o tři branky,“ uvedl trenér Sléha.

Týmu Košutky, který na startu prvoligové sezony bojuje s rozsáhlou marodkou, v závěru došly síly.

„Nás bylo víc, takže jsme měli v tomto směru výhodu. Košutka ale opravdu bojovala a nic nám nedali zadarmo,“ uvedl Sléha.

Ke konečnému vítězství litovelského Tatranu v poměru 28:25 přispěli velkou měrou Jakub Schmalz a Jan Šmíd, kteří nastříleli po osmi brankách.

„Schmalzovi to zpočátku moc nelétalo, ale pak se rozstřílel. Bylo to především vítězství celého týmu. Pouze dva hráči zápas nikdy nevyhrají,“ upozornil Sléha, který si cenil bojovnosti svého týmu.

„Mám radost, že kluci dokázali zvládnout i zápas, ve kterém se jim tolik nedařilo. Zvládli to velkou bojovností,“ hodnotil Sléha.

Tatran Litovel figuruje po třech odehraných kolech na druhém místě tabulky.

V sobotu se představí na palubovce nováčka z Loun, který je zatím překvapivě na čtvrté pozici.

Tatran Litovel – TJ Košutka 28:25 (11:12)

Rozhodčí: Martiník, Petruška. Branky ze 7m hodů: 3 – 2. Vyloučení: 0 – 4. Diváků: 247.

Litovel: Habermann, M. Sléha – Schmalz 8, Barabáš 2, Číhal 3, Macek 3, Hanák 3, Zapletal, F. Sléha, Paták 1, Anton, Havlíček, Šmíd 8/3, Čtvrtníček. Trenér: Zdeněk Sléha.

Košutka: Kuděj – Friedrich 1, Uhlář 3, Vainer 1, Václavík 3, Danielka 8, Šperl, Žilák 3, Jurina 6/2. Trenér: Roman Will.