Nejedeme na výlet, zní z Litovle

Extraligová Litovel bojuje druhým rokem v nejvyšší české soutěži a i přes dobré výkony se jí v posledních týdnech nedaří dotahovat zápasy k vítězným koncům. Proti Dukle Praha i doma se Zubřím Hanáky trápila kondice a obnově sil budou chtít Litovelští pracovat po pohárovém utkání s Kostelcem na Hané. Tatran by do dalšího pokračování sezony ocenil psychickou vzpruhu v podobě vítězství.

„Určitě tam nepojedeme na výlet. Budeme hrát v plné sestavě, chceme uspět a dostat se do dalšího kola. To může sloužit minimálně k tomu, abychom si vyzkoušeli varianty, které potřebujeme do extraligy," prozradil trenér Litovle Lubomír Krejčíř.

Obě obce dělí zhruba 30 kilometrů, diváci tak mají možnost vytvořit oboustranně kvalitní kulisu.

„My jsme si svůj cíl splnili postupem do třetího kola poháru. To, že přijede extraligová Litovel, je pro nás určitě svátkem. Navíc máme s Litovlí poměrně dobré vztahy a máme za sebou i několik prvoligových bitev, takže náboj zápasu bude určitě dobrý," předpovídá lodivod Kostelce Jiří Grepl.

Kostelec na Hané působí v jihomoravské skupině druhé ligy a po šesti zápasech je s pěti body na sedmém místě tabulky.„ My se hlavně pokusíme být důstojným soupeřem a předvést hru na hranici svých možností. Diváky bych pak pozval na kvalitní házenou," doplňuje Jiří Grepl.

Sváteční zápas ve Velké Bystřici

Prestižní souboj čeká také ambiciózní mužstvo Velké Bystřice. Druholigový mančaft z obce nedaleko Olomouce přivítá extraligového nováčka z Kopřivnice. A v třítisícovém městečku nadšeném pro házenou se jedná o událost.

„Budeme určitě bojovat, chceme si ověřit, jaká je naše síla. Taky budeme rádi, když přijde co nejvíce fanoušků a věřím, že bude skvělá atmosféra" přeje si bystřický brankář Michal Vydra.

Naposledy v sobotu zvládli házenkáři Velké Bystřice domácí zápas proti juniorce extraligových Hranic. Trenér Jaroslav Pazdera ale nebyl spokojen, především s útočnou fází. Nepříliš fungující útok kompenzují ve Velké Bystřici dobrou defenzivou.

„Kluci výborně bránili, vyzdvihnout musím především brankáře Michala Vydru, který si vše dobře dirigoval a chytil i čtyři sedmimetrové hody," chválil po výhře 22:19 kouč Pazdera.

Prostějov má soupeře z 1. ligy

Víkendový zápas před sebou mají také prostějovští házenkáři, pro které bude duel s prvoligovou Bystřicí pod Hostýnem výzvou.

„Nečekáme žádnou jasnou výhru, pro nás je už třetí kolo splněným cílem. Tam už hrají kvalitnější soupeři, takže výhra by byl obrovský úspěch, když prohrajeme, tak se nic nestane," připouští lodivod Prostějova Svatopluk Ordelt.

Protivníka mohl sledovat už v předchozí fázi soutěže v hanácké metropoli, kde si Bystřice pod Hostýnem poradila s domácím prvoligovým týmem stavomontáží.

„Bystřice je opravdu kvalitní soupeř, viděl jsem ji v Olomouci a je výborná. My můžeme jen překvapit. Pohár v této fázi je už spíš vyplnění přestávky kvalitním tréninkem," doplňuje Svatopluk Ordelt.

Program 3. kola Českého poháru

Sobota: Maloměřice – KP Brno, Rožnov pod Radhoštěm – Frýdek-Místek (11.00), Sokol II.Prostějov – Bystřice pod Hostýnem (15.00), Bohunice – Gumárny Zubří, Ivančice – HC Zlín (17.00), Kostelec na Hané – Tatran Litovel (17.30)

Neděle: MHK Karviná – Cement Hranice (13.30), Libčice nad Vltavou – HK FCC Město Lovosice, Havlíčkův Brod – Sokol Nové Veselí (17.00), Velká Bystřice – Kopřivnice (17.30)