Extraligový nováček si moc přál o uplynulém víkendu přivézt z východu Moravy aspoň jedno vítězství, což se nakonec nepovedlo.

Do dalšího průběhu série tak Litovel vstupuje za nepříznivého stavu 0:2.

„Máme odhodlání doma dvakrát zvítězit. Toužíme po tom oplatit soupeři dvě porážky a sérii vrátit do Zlína," stanovil jasný víkendový cíl litovelský trenér Lubomír Krejčíř.

Hanáci v sobotním utkání ve Zlíně prohráli o jediný gól, v neděli zase neuspěli v sedmičkovém rozstřelu.

Teď ale bude výhoda domácího prostředí na jejich straně.

„Mělo by to tak být podle zákonů pravděpodobnosti, ale Zlín bude dělat všechno pro to, aby sérii ukončil. Věřím, že pokud zvládneme sobotní zápas, tak v neděli ta šance bude zase o něco větší," kalkuluje trenér Krejčíř, kterému v obou zlínských zápasech chyběla nejzkušenější opora David Juříček.

„Pravděpodobně se znovu budeme muset obejít bez něj. Má na ruce lehce poškozené kloubní pouzdro, není to dlouhodobá záležitost, ale vypadá to, že tato série už bude bez něj," poznamenal trenér Krejčíř.

Play-out extraligy: Zlín vs. Litovel (v bílém)

Play-out extraligy: Zlín vs. Litovel (v bílém). Autor: DENÍK/Martin Břenek

Bude to mít náboj

Rozhodně se však Hanáci budou moci spolehnout na vydatnou a bouřlivou podporu fanoušků.

„Věřím, že si o víkendu najde do haly cestu každý, kdo se v Litovli o házenou zajímá. Bude to mít náboj," zve diváky do haly kapitán týmu David Barabáš.

Sobotní zápas startuje tradičně v 17 hodin.

Pokud Tatran vyhraje, bude se hrát i v neděli ve stejnou hodinu.

Jistý už je soupeř pro poraženého z této dvojice. Neúspěšný ze série Litovel – Zlín si to o záchranu v extralize rozdá dle očekávání s Přerovem, který nestačil na Jičín.