Poslední soutěžní zápas házenkáři Tatranu Litovel odehráli na konci listopadu, pak je čekaly jen nekonečné týdny zimní přípravy.

"Systém první ligy je trochu nešťastný, měli jsme skoro tři měsíce volna. Byl trochu problém hráče ideálně motivovat k souvislému tréninku, ale myslím, že se to povedlo a příprava byla kvalitní," zhodnotil trenér Tatranu Ivo Vávra.

Jeho svěřenci absolvovali několik přípravných zápasů proti týmům z nižších soutěží i z extraligy.

"Věřím, že jsme po té šíleně dlouhé pauze dobře připraveni, i když nás v posledních dnech trochu trápily nemoci," konstatoval Vávra.

Litovelští házenkáři zvládli podzimní část sezony až na jedinou výjimku znamenitě. Stoprocentní bilanci pokazila jen závěrečná prohra na palubovce Jičína B. Tatran vede prvoligovou tabulku s náskokem dvou bodů na druhý Chodov. O další dva body zpět jsou prozatím bronzové Hustopeče.

"Sezonu jsme začínali s tím, že odešlo čtrnáct hráčů, což je téměř celý tým. Byli jsme proto opatrní a chtěli jít zápas od zápasu. Postupně se ale ukázalo, že tým je kvalitní a hlavním cílem je tedy návrat do extraligy," odkrývá kouč plány před druhou polovinou sezony.

Hanáci potřebují udržet první příčku, která by podle současného herního systému znamenala přímý postup do extraligy. Nejvyšší soutěž by si Tatran mohl zahrát znovu po roce.

Sobotní souboj Tatranu se Sokolem Vršovice startuje v 17 hodin.