Ve světě motorsportu se jedná o nováčka, který v sezoně 2017 absolvoval jen několik vrchařských závodů s vozem Caterham. Ale i přesto dokázal vyhrát Českou trofej v rámci Ecce Homo Šternberk či Ústecké 21. Za sebou má také velké úspěchy z jiných sportovních disciplín, kdy se stal desetkrát mistrem ČR v dráhové a silniční cyklistice.

Petr usedne do závodního vozu Norma M20FC 2017, se kterým absolvuje převážně závody v rámci mistrovství republiky na okruzích a také vybrané závody do vrchu. Své kvality převedl již při loňském testování na brněnském Masarykově okruhu, kde premiérově usedl do týmového vozu. Nejedná se však o jednostrannou spolupráci. Také jezdci týmu Janík Motorsport využívají služeb Motorsport Simulatoru, který Petr Lisa konstruuje.

„V tomto roce se mi splnil sen startovat za profesionální závodní tým Janík Motorsport a budu se co nejvíce snažit jej reprezentovat a odvádět maximální možné výkony. Stále ještě řešíme, zda pojedu vrchy či okruhy, ale větší pravděpodobnost je, že bych startoval v rámci mistrovství republiky a zóny střední Evropy na okruzích,“ nastínil své plány Petr Lisa.

Nováček na vrchařských závodech

Výhodou je, že všechny okruhy zná ze simulátoru.

„Na vrchařských závodech bych byl úplný nováček. Znám pouze pár kopců, které jsem loni absolvoval s vozem Caterham. Vrchům se ale určitě nebráním a rád bych se pár závodů také zúčastnil, jelikož kopce mají nezaměnitelnou atmosféru, která mě loni pohltila,“ poznamenal Petr Lisa.

Na svou premiérovou sezonu se pečlivě připravuje.

„Abych podal co nejlepší výkon, snažím se minimálně čtyřikrát týdně se hýbat a připravovat fyzicky, i když při mém pracovním vytížení je to obtížné. Chodím tedy na fotbal, florbal, nohejbal a také se snažím posilovat celé tělo, jelikož jízda v Normě je fyzicky velmi náročná,“ uvědomuje si.

Závodní svět zatím zná jen ze simulátoru.

„Sám jsem zvědavý, jak se mi bude dařit v reálném světě závodů a věřím, že simracingové komunitě neudělám ostudu. Přeci jenom já jsem vyrostl pouze na simulátorech a neměl jsem možnost jako jiní jezdci začít od motokár a postupně se dostat až k závodním autům. Jsem rád, že na testech v Brně s Normou i v Barceloně s LMP3 jsem předvedl, že simulátor je špičkový tréninkový nástroj na reálné závody,“ dodal Petr Lisa.

Šéf stáje Václav Janík je na nováčka zvědavý.

„Petra Lisu a jeho závodění jsme sledovali v týmu delší dobu, znali jsme i jeho Motorsport Simulator, a proto jsme byli mile potěšeni, když se nám před brněnským testováním ozval, že by se rád svezl s naší Normou. Velmi mile mne překvapil jeho profesionální přístup hned při prvním testu, nehledě na výborné výsledky, kterých dosáhl hned v úvodu. Věřím, že bude velmi rychlý jezdec a určitě se jak fanoušci, tak také soupeři mají na co těšit,“ dodal Václav Janík.