Trať v Dlouhé Loučce byla do kalendáře zařazena dodatečně, a tak se pořadatelé chtěli předvést. Veškerou snahu ale spláchl celodenní déšť.

„Už od pátku se sem závodníci sjížděli. Pochvalovali si, jak je trať dobře připravená. V neděli ráno ale začalo vytrvale pršet," litoval Jiří Blinka z pořadatelského autoklubu.

Motokrosaři odjeli tréninky a první finálovou jízdu, po níž už bylo o mistrech jasno. Michek skončil třetí, což byl ze čtrnácti jízd letošního šampionátu jeho druhý nejhorší výsledek. Jednou byl také čtvrtý, jinak nejhůře druhý.

Jeho jediný konkurent a týmový kolega Petr Bartoš bral jen tři body za 18. místo, třetí celkově skončil Michal Kadleček. Poslední jízdu sezony vyhrál francouzský host Florent Richier před Kadlečkem.

Také Sukup zpečetil titul třetím místem a rovněž letos jen jednou chyběl na stupních vítězů. Druhý celkově skončil Milan Špičák a třetí Maďar Bence Szvoboda. Závod vyhrál při svém prvním startu v šampionátu Michkův týmový kolega František Smola před Petrem Smitkou.

„Poté se dohodli, že se druhá jízda zruší. Na trati byly kaluže, v nichž mohl být kámen, a vyjeté koleje," popsal Blinka podmínky závodu.

Pořadatelé byli z takového průběhu velmi zklamáni. „Dva měsíce se makalo a pak se stane tohle. Jediný den za poslední měsíc byl takový a právě to přišlo při našem závodě. Mrzí nás to," řekl Blinka.

Závod do Loučské kotliny přitom i přes vydatný déšť přilákal řadu fanoušků. „Odhadujeme, že tady bylo asi tisíc lidí," poznamenal Blinka.

V nánosech bahna přitom nebylo možné rozeznat jednotlivé jezdce. „Závod ale spolukomentoval Petr Kovář, který podle stylu závodníky poznal," uvedl Blinka.

V Dlouhé Loučce se zároveň jednalo o tom, jestli trať zůstane v kalendáři mistrovství republiky i pro příští rok. „Mělo by to být v dubnu nebo září. Ještě to není jisté," dodal Blinka.

Závěrečný osmý závod MMČR v motokrosu v Dlouhé Loučce

MX2: 1. jízda: 1. Smola, 2. Smitka, 3. Sukup (všichni Kawasaki). 2. jízda se nejela kvůli nezpůsobilé trati.

Konečné pořadí (po 8 závodech): 1. Sukup 308 b., 2. Špičák (Kawasaki) 267, 3. Szvoboda (Maď./KTM) 245.

MX3: 1. jízda: 1. Richier (Fr./Kawasaki), 2. Kadleček (Kawasaki), 3. Michek (KTM). 2. jízda se nejela kvůli nezpůsobilé trati.

Konečné pořadí (po 8 závodech): 1. Michek 326, 2. Bartoš (KTM) 265, 3. Kadleček 221.