Plaveckého tábora se letos účastní také mezinárodně významné osobnosti. Akci si nenechal ujít například pětinásobný olympijský vítěz Aaron Wells Peirsol ze Spojených států nebo nejlepší plavec Afriky a vítěz olympiády z roku 2004 na čtyřikrát 100 metrů Ronald Schoeman. „Slavný sportovec se s účastníky kempu podělí o svůj výjimečný plavecký a životní příběh a pomůže mladým plavcům v rozvoji techniky především v motýlku a kraulu,“ přiblížil manažer projektu Keep swimming Martin Hudec.

Ilustrační foto
Bouřky řádily v kraji, na Prostějovsku se stavěly hráze

Z tuzemska přítomné obohacuje Daniel Málek, dvojnásobný olympijský účastník, který je experty považován za nejlepšího českého plavce za poslední dvě dekády. Daniela Málka doplní další skvělý plavec Květoslav Svoboda, držitel mnoha plaveckých rekordů, mistr Evropy a trojnásobný účastník Olympijských her. „Květoslav nebude už jen hostem, bude jedním z trenérů campu a to je rozhodně skvělá zpráva pro účastníky,“ doplnil Martin Hudec. Od hostů a trenérů plavci kromě společných tréninků rad a tipů slyší také přednášky.

Opravená silnice přes Červenohorské sedlo přitahuje motorkáře. Na sedle se otáčejí a pouštějí se zatáčkami do údolí Desné.
Kvalitní asfalt v zatáčkách přitahuje na sedlo motorkáře

Přednášející své výstupy zaměřují nejenom na techniku obrátek, záběrů a frekvence při plavání, ale i na kondiční přípravu a její možné alternativy. Prostor dostávají také témata regenerace a výživy ve sportu, prevence zranění či marketing a určování cílů.

Centrum Baluo je otevřeno veřejnosti od loňska a považuje se za to nejmodernější v oblasti podpory sportu a podnikání, co může Střední Evropa nabídnout. Jeho součástí je pětadvacet metrů dlouhý bazén zahrnující kamerový systém pro kontrolu techniky plavců. Prostory aplikačního centra nabízejí také moderní posilovnu či tělocvičnu s diagnostickým centrem, které slouží k zjištění fyzického stavu sportovců. (siř)