Trenér Bruno Walter svému letitému svěřenci Patrikovi Šerému nastolil změnu v přípravě a tím i její zpestření. „Je třeba stále měnit fyzickou zátěž i prostory, kde se odehrávají vyčerpávající tréninky, které posílí mysl i chuť trénovat a zamezí tak tělu se adaptovat v tvrdých dietách, které málokterý sportovec vydrží,“ říká kouč.

Šerý tak vyměnil vyhřáté posilovny za prostředí, kde se teploty pohybují kolem bodu mrazu. Trénuje venku i v prostorných halách, kde si o topení může nechat maximálně zdát.

Fotogalerie: Olomoucký kulturista Patrik Šerý

„Ve všech směrech trenéra respektuji, neboť nikdy se nespletl a vím, že za ty roky ví, co je pro mě nejlepší, zná mé útrapy, kterými jsem si musel projít v oblasti zdraví. Trenér je převtělený bůh, který mi udává správný směr cesty,“ sdělil sám Šerý.

Olomoucký kulturista má před sebou opravdu pestrou sezonu. Koncem května by měl startovat v Číně, v srpnu v Miami a v listopadu zamíří za výzvou do Argentiny.

„Je mi skoro padesát, ale jsem schopen jít dopředu. Ještě čtyři měsíce zpět jsem nemohl dlouhou dobu chodit, silové tréninky nepřipadali v úvahu a teď již opět cvičím dřepy se zátěží 160 kilogramů. Pokud mi vydrží zdraví, tak bych rád ze závodů dovezl medailové pozice,“ uzavřel Šerý.