Prestižní celosvětová soutěž, která je známá tím, že objíždí celý svět. Letos už proběhla na Maltě, v Rumunsku, Francii, Maďarsku a nyní 10. a 11. června také v České republice. Odsud se přesouvá do Ománu a dalších zemí.

Olomoucký reprezentant Patrik Šerý v minulém roce přivezl z této soutěže bronzovou medaili. „Letos jsem šel s výzvou být první,“ prozradil Šerý.

Ten nastoupil do tří kategorií. Zlato získal v masters classic bodybuilding, čtvrtý byl v senior classic bodybuilding, ve které se představil jako jediný zástupce české reprezentace. „Proti mně závodili také kulturisté, kteří jsou i o generaci mladší. I s takovým handicapem, kterým věk je, protože nahrává mladším, jsem se dostal ve finále na čtvrtou příčku,“ popisoval.

Kulturista Patrik Šerý na ME ve Španělsku
Kulturista Šerý veze z ME ve Španělsku dvě finále a dvě medaile

Další kategorií byla masters bodybuilding, ve které Šerý bral šesté místo. „Jedná se o soutěž, která nemá váhový limit. Má doména je stavěná na váze a tady jsem šel i proti závodníkům, kteří mají 120 kilogramů,“ pokračoval v hodnocení Šerý.

„Šel jsem do tří kategorií, protože jsem byl odhodlaný dobývat medailové umístění pro město Olomouc, Olomoucký kraj i Českou republiku,“ dodal kulturista.

V následujících dnech čeká Patrika Šerého zasloužený odpočinek a následně postupná příprava na Světový pohár, jenž se uskuteční na Maltě. „Všem moc děkuji, pevně věřím, že pokud zdraví vydrží, přípravu pod vedením trenéra Bruna Waltera a sparinga Jakuba Schmida, že dovezu další medaile,“ uzavřel Patrik Šerý.