„Celý pobyt je zaměřený na zdraví, které se mi stalo minulý rok stěžejním ohledně závodů. Soutěžil jsem se zdravotními problémy, které mě provázeli šest měsíců v přípravě na mistrovství světa i v den samotného závodu,“ popisuje Patrik Šerý.

„Léčba byla dlouho neúspěšná, ale teď má neuvěřitelné výsledky. Klíčovou roli sehráli čtyři olomoučtí lékaři a specialisté Jiří Lošťák, Petr Neoral, Josef Luštický a Ondřej Kroupa. Dokázali, že se uzdravuji a začal jsem s přípravou na letošní závody,“ pokračoval Šerý.

Fotogalerie: Olomoucký kulturista Patrik Šerý

A rozhodně se má na co těšit. Českou republiku by měl reprezentovat na celosvětové soutěže na Kanárských ostrovech. Další plánované starty však neprozradil.

„Vždy, když s Patrikem mluvíme o zdraví, klepeme na dřevo a jsme rádi, že se vazy a tkáně konečně začaly hojit. Už se nám v tréninku daří zatěžovat svalové partie nohou tak, abychom mohli navyšovat zátěž,“ řekl svůj pohled trenér Šerého Bruno Walter.

„Můj kouč je opravdu zkušený a ví, co je pro mě v dané situaci nejlepší. Navíc všechno stále konzultujeme s lékaři, abychom nebyli v něčem ukvapeni. Jsem rád, že mám kolem sebe tým lidí, kteří se o mně starají, jak nejlépe umí včetně mojí milované ženy Marcelky,“ přidal se Šerý.

„Pokud vše půjde, jak má a nadále se bude můj zdravotní stav lepšit, tak věřím, že pro se nám pro Česko podaří opět vybojovat finálová umístění,“ uzavřel reprezentant odhodlaně.