Český reprezentant startoval v kategoriích Masters Games Classic a Masters Physique Classic. „Jediný rozdíl je v tom, že je v nich osmikilogramový rozdíl ve váze,“ prozradil úvodem Šerý.

V pátečním finále nakonec dosáhl na pátou příčku. „Myslím, že jsem nastupoval v opravdu vybroušené svalové formě,“ hodnotil Šerý. V neděli bral následně v dalším finále šesté místo. Za obě umístění pak získal bronzovou medaili.

„Do šestého místa je oceněný bronzovou medailí každý finalista,“ objasnil.

Kulturista Patrik Šerý
Kulturista Šerý i přes zákaz závodil a získal další medaili

Nyní čeká olomouckého závodníka ještě sobotní závod Survival Cup a následovat bude čtrnáctidenní odpočinek. „Celá příprava na jarní závody byla opravdu velice pestrá. Nevynechal jsem ani jeden závod a vozil úspěchy v podobě medailí a pohárů,“ ohlíží se za letošní sezonou.

Po přestávce by měla následovat další příprava na plánovaný mezinárodní závod ve Španělsku, který je na programu v září. „Ale ještě se to může změnit na jiný evropský cup,“ připustil.

„Nyní všem děkuji za podporu. Bez fanoušků a sponzorů jsem nic, ale s vámi se vždy jen otřepu, naberu sílu a opět budu všechny reprezentovat,“ uzavřel kulturista odhodlaně.

Patrik Šerý na mistrovství světa ve Španělsku.
Nevídaná chyba připravila kulturistu Šerého o šanci na medaili na MS