„Velmi těžko se mi to hodnotí, když jsme zase prohráli. V celém zápase jsme měli řadu možností jak soupeři odskočit, ale nepodařilo se nám to. Nové Veselí má mladé a velmi talentované mužstvo s perspektivou, musím jim pogratulovat," prohlásil kouč hanáckého celku Michal Hradil.

Na Vysočině se hrála vyrovnaná partie, a pokud měli Hanáci někde značnou šanci získat druhé vítězství v sezoně, bylo to v Novém Veselí.

Po první půli se rozešly oba týmy za stavu 14:14, ve druhém poločase začala před pětistovkou diváků bitva o každý metr hrací plochy.

Úspěšnější však v závěru duelu byli i díky skvělému výkonu gólmana Schamse domácí.

Slabá trénovanost, ale skvělá parta

„Neprohráli jsme to v posledních minutách, které nám nevyšly. Hraje se šedesát minut a mohli jsme vyhrát dřív," uvažoval trenér Hradil, kterého mrzela nedostatečná příprava na klíčové střetnutí.

„Měli jsme dvoutýdenní pauzu a tu jsme pořádně nevyužili. Potýkáme se s marodkou a pracovními povinnostmi hráčů. Pak jich není na tréninku tolik, kolik bych potřeboval. Slabá trénovanost je jeden z důvodů našich výsledků," pojmenoval problém lodivod Tatranu a dodal: „Od kondice, disciplíny se všechno odvíjí. Důležitá je samozřejmě i souhra, která nám docela chybí," posteskl si Hradil.

Litovel je nyní se dvěma body z deseti zápasů dvanáctá, trojice nejbližších soupeřů má bodů šest.

Prohra v důležitém souboji s nováčkem české nejvyšší soutěže nenechává tým Michala Hradila klidným.

„Určitě je to problém. Sedneme si na to. Myslím si, že všichni už přišli na to, že jediná možnost jak se někam posunout je tím, že zvýšíme tréninkové jednotky a docházku na ně. Extraliga se nedá hrát tak, že někdo bude trénovat dvakrát nebo třikrát týdně," varoval kouč, ale našel i pozitiva: „Je tu i parta, která je skvělá a musím ji pochválit. Snaží se a dělají pro Litovel maximum. Přitom všichni hráči mají možnost si zahrát, já jim příležitost dám. Jen je potřeba víc trénovat," uzavřel.

„Poprvé jsme byli v roli favorita a věděli jsme, že případné dva body nás vrátí do boje o play off a zároveň odskočíme Litovli. Utkání jsme hráli více méně proti sobě, jelikož nervozita nám svazovala ruce a my dělali velké množství chyb. Litovel je sice poslední, ale má zkušený tým, který hraje už tři roky pohromadě Extraligu a i proto si těchto bodů velmi vážím," vyjádřil své dojmy pro svazový web trenér domácích Pavel Hladík.

TJ Sokol Nové Veselí – Tatran Litovel 31:29 (14:14)

Nejlepší střelci: Štěrba 6, Sekulič 6, Dolejší 5 – Bechný 8, Barabáš 6, Zbránek 4. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1. Vyloučení: 3:3 ČK Sekulič, Kozlovský). Diváci: 500.