V hale Olympu po úvodním vzájemném oťukávání (4:4) zlepšila univerzita servis, tradičně nechybovala a šla do vedení 7:4. Když v polovině setu zaznamenaly Hanačky čtyři bodové bloky za sebou a vedly 17:9, zdálo se, že o osudu hry je rozhodnuto. Pražanky se však nevzdaly, postupně ztrátu stahovaly (17:19, 20:21), ovšem závěr byl opět v režii Olomouce - 20:25.

Také v průběhu druhého setu si vysokoškolačky udržovaly mírný náskok (1:4) a působily dojmem, že hrají to, co potřebují. Stejně jako v prvním dějství se Olymp dostal jednou na rozdíl jediného bodu (10:11), ale poté následovaly vícebodová série Olomouce (10:14, 13:20) a bylo rozhodnuto. Sada skončila z pohledu domácích výsledkem 17:25.

Poslední set se nesl v podobném duchu jako dva předchozí. Univerzita byla silná ve všech herních činnostech, ale největší rozdíl byl na útoku. Domácí volejbalistky se snažily (4:8, 6:8), ale na rozdíl od soupeře produkovaly nevynucené chyby. Od stavu 10:18 bylo víceméně hotovo a nakonec činil rozdíl deset míčů: 15:25 a 0:3.

„Pro nás bylo důležité potvrdit domácí vítězství. Ze soupeře jsme měli respekt, Standa Mitáč navíc vyhrožoval televizí. V prvním setu jsme se potýkali s nervozitou a v jeho polovině jsme měli výpadek; pohodově jsme vedli, trochu jsme polevili a soupeř se chytil, ale koncovku jsme zvládli. Od druhého setu se holky uklidnily a z naší strany to pak byl už standardní dobrý výkon,“ hodnotil olomoucký kormidelník Jiří Teplý.

„Na utkání jsme se chtěli dobře připravit. Věděli jsme, že nemáme co ztratit, ale jen získat. Bohužel zůstalo jen u slov a přání. Pravdou je, že jsme hráli s velkým favoritem a s velmi dobře hrajícím týmem, jemuž gratuluji k výhře. Do utkání jsme vstoupili tím, že jsme prohrávali o jeden až čtyři body, a to se neslo celým zápasem, neustále jsme v něm tahali za kratší konec. Měli jsme pouze dvě šance, v prvním setu jsme si ji odpárali, když jsme se dotáhli na jeden bod, ale pak jsme hned dostali eso. Další pidišance byla ve třetím setu, když byla Valková na servisu, ale pak jsme vyrobili tři chyby za sebou. Série s Brnem nás vyčerpala fyzicky, ale i fyzicky. Z hráček spadlo napětí a nebyli jsme schopni podat koncentrovaný a soustředěný výkon po celé utkání,“ přiznal kouč Pražanek Stanislav Mitáč.

Třetí zápas, který může semifinálovou sérii v případě výhry vysokoškolaček ukončit, se bude hrát v Olomouci v úterý od 18 hodin.

PVK Olymp Praha - VK UP Olomouc 0:3 (-20, -17, -15)

Rozhodčí: Kvarda, Rychlík. Čas: 67 minut. Diváci: 240. Stav série: 0:2.

Olymp: Staňková, Šimáňová, Šmídová, Komárková, Purchartová, Kalhousová, libera Stavinohová, Pešková. Střídaly: Valková, Černá, Vojíková.

Olomouc: Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Strušková, libero Kovářová. Střídaly: Košická, Dedíková.