Olomoucké házenkářky prohrály úvodních šest interligových zápasů, jenže pak se dokázaly vymanit z krize a poslední dvě utkání už Hanačky zvládly na výbornou. Po domácím vítězství nad Prešovem přišla další výhra nad slovenským soupeřem.

Domácí Partizánske se pouze v úvodu dostalo do mírného vedení. Od druhé patnáctiminutovky si Zora začala budovat náskok, který byl v poločase již osmibrankový.

„Fungovala nám velmi dobře obrana, děvčata splnila všechny taktické pokyny. Hrozně moc jsme chtěli vyhrát, což jsme předváděli od začátku až do konce zápasu," pochvaloval si olomoucký trenér Jan Bělka.

Ve druhém poločase se žádný obrat nekonal. Zora zvýšila vedení až na deset branek a nakonec se radovala z vysoké výhry 30:20.

„Byly momenty, kdy se nám nedařilo, ale překonali jsme krizi a bojovali jsme," vyzdvihl kouč Zory Bělka.

„Soupeř vyhrál zaslouženě. Nemůžu svým svěřenkyním upřít snahu. Ale soupeř dal do zápasu více snahy a větší srdce," uznal kouč Slovenek Peter Olšavský.

V příštím interligovém kole na Hanačky čeká druhý tým tabulky z Veselí nad Moravou. Hrát se bude na Hané netradičně v pátek od 18 hodin.

HK Slávia Partizánske – DHK Zora Olomouc 20:30 (8:16)

Branky: Szökeová 6/2, Blažeková 5, Michnová 4, Vasič 3, Radovanovič 2 – Růžičková 10/4, Dostálová 6, Kubáčková 3, Severová 3, Fryčáková 3, Salčáková 2, Grebre Selassie 2, Hvostáľová 1. Rozhodčí: Budzák, Záhradník. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/4. Vyloučení: 5 – 3. Diváci: 370.